چه فرشی را کجا پهن کنیم ؟

carpet-place.jpg

فرش همواره یکی از جداناپذیری واساسی ترین قسمت های چیدمان و دیزاین در خانه ایرانی ها به شمار میرود اما آن طور که شایسته است در خرید آن استاندارد ها را رعایت نمیکنیم که در آخر موجب عدم رضایت قلبی پس از گذشت دوره ای معمولا کوتاه میشود اما چرا این حس لعنتی به جان ما می افتد؟ بله درست است عدم اگاهی از مهمترین فاکتور های خرید که ما سعی کردیم اصلی ترین اطلاعات مورد نیاز را در این مقاله بازگو کنیم تا  شما نیز به جمع خریداران ناموفق نپیوندید .

 

بعد از مطالعه ی این مقاله به این موضوع پی خواهید برد که محیط مناسب هر فرش کجاست .

1- به شیوه ی زندگی خود اهمیت دهید وتاثیر آن را درا نتخاب خود یکی از اصلی ترین فاکتور های خرید قرار داده ،اما شیوه ی زندگی ؟ تاثیر در خرید فرش؟
بله درست است شما باید در نظر بگیرید زندگی ارامی دارید یا  این موضوع در مورد شما صدق نمیکند
واضح است که اگر شما با همسر خود به صورت تنها از زندگی لذت میبرید دست و پای شما در انتخاب رنگ فرش بازتر است و میتوانید از رنگ های روشن تر و ارمش دهنده بیشتر استفاده کنید اما اگر دارای فرزندان کوچک میباشید و خطر کثیف شدن فرش هر روز شما را تهدید میکند از این انتخاب دست بکشید چون به سرعت فرش شما هر روز کثیف به نظر خواهد رسید که البته به لطف قالیشویی های حرفه ای این دغدغه ای مانند گذشته نیست اما این را نیز در نظر بگیرید که هر بار قالیشویی بصورت بسیاریی کیفیت فرش شما راکاهش خواهد داد .

2- در نظر داشته باشید که فرش در چه محدوده ای پهن خواهد شد یقینان شما باید برای فرشی که بیشتر روی آن راه میروید و به اسطلاح پاخور بیشتری دارد باید تراکم بیشتر داشته باشد به عنوان مثال فرش های راهرو ها و اتاق نشیمن بشتر از فرش های اتاق های خواب مورد استفاده قرار خواهند گرفت  فرش هایی که در اشپز خانه مورد استفاده هستند رنگ روشن نداشته باشند مناسب تر است یا فرشی که در اتاق کودک مورد استفاده قرار میکیرد باید دارای جذابیت های کودکانه باشد .

3- رابطه ی نور محل و رنگ فرش در زیبا ببه نظر رشیدن محیط بسیار اهمیت دارد که البته این مورد نیز مانند دیگر مورد های بالا بسیار کم مورد توجه قرار میگیرد اگر محیط شما نور گیری بسیاری دارد از تا حد امکان از فرش های تیره استفاده کنید که به تنظیم نور محیط میپردازد

4- اگر میخواهید محل از چیزی که هست بزرگ تر به نظر برسد از فرش های روشن استفاده کنید چون واقعا تاثیر معجزه آسایی در دید کلی به وجود خواهد آورد و در مقابل اگر فکر میکنید که محیط بیش از حد بزرگ به نظر میرسد از تیره رنگ ها با نقشه های شلوغ استفاده کنید

5- اما اندازه ی فرش چطور باشد ایا تمام محیط پوشانده شود؟ اگر بخواهیم از دید طراحان دکوراسیون به این سوال پاسخ دهیم این یک فاجعه خواهد بود فاصله از لبه های دیوار باعث میشود فرش تمام نمای خود را به بهترین شکل داشته باشد و حتی از نمای کفپوش یا سرامیک خود نیز استفاده کرده ایم  که علاوه بر زیبایی بیشتر باعث عدم اسیب دیدگی بخاطر نبود فشار پایه های وسایلی مانند مبلمان وبه طور کلی وسایل سنگین و همیچنین تا نخوردن فرش میشود و تمام این ها باعث کاهش اسیب دیده گی میباشد اما این هم اشتباست که انقدر فرش کوچک باشد که مجبور باشیم بیشتر در قسمت ها لخت خانه راه برویم که این مورد نیز دیدی بد به منزل شما خواهد داد .

6- درصورتیکه از خانه ای با ویژگی های سنتی استفاده میکنید استفاده از طرح های سنتی مانند لچک ترنج انتخابی منطقی به نظر میرسد اما  اگر خانه شما کف پوش پارکت دارد گبه را در دستور کار قرار داده تا نتیجه ای بهتر حاصل شود

7- برای انتخاب رنگ بهتر به رنگ های موجود در فضا توجه کنید و با توجه به رنگ دیوارها، کفپوش های موجود !
پرده و سایر  وسایل چوبی و ... توجه کنید و اگر این وسایل دارای طرح های شلوغ میباشند با یک نقشه ی خلوت توازن را به وجود آورید و هرگز ست های یک دست با توجه به رنگ وسایل نامبرده به وجود نیاورید در این صورت محیط به محیطی بی روح تبدیل میشود و اگر از پرده های تیره و مبلمان تیره بهره میبرید با یک فرش روشن رنگ روح را به محیط بدمید.

+ بیشتر بدانید : رنگ فرش با توجه به دکوراسیون خانه

برچسب :
'محیط مناسب فرش' , 'پهن کردن فرش' , 'اندازه مناسب فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
همه چیز در مورد فرش 1200 شانه
برتری های فرش ماشینی کاشان
ویژگی فرش ماشینی درجه یک
نحوه ی خرید اینترنتی فرش ماشینی
خصوصیات فرش های با تراکم بالا
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ،  فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامیه محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان