شانه و تراکم فرش چیست ؟

reeds-density-carpet.jpg

کیفیت فرش ، در درجه اول به شانه و تراکم آن بستگی دارد . اولین سوالی که خریدار از فروشنده دارد این است که فرش دارای چه شانه و تراکمی می باشد . در این مقاله سعی داریم که در مورد شانه و تراکم توضیح دهیم تا خریدار در هنگام خرید فرش ، دانش کافی در این زمینه داشته باشد .

 

شانه و تراکم چیست ؟

منظور از شانه ، به تعداد ریشه هایی که در یک متر از عرض فرش وجود دارد و منظور از تراکم ، به تعداد گره هایی که در طول فرش وجود دارد هست . پس می توان گفت که به تعداد ریشه های بافته شده در عرض فرش ، شانه فرش و به تعداد ریشه های بافته شده در طول فرش ، تراکم فرش گفته می شود . رابطه ی بسیاری بین زیبایی و ظرافت فرش با شانه و تراکم بالا وجود دارد . به عبارتی ، هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد ، فرش زیباتر و ظریف تر و دارای مقاومت بیشتری می شود . ریز بودن و ظریف بودن به شانه بالا و فشرده بودن فرش به تراکم بالا ، بستگی دارد . در بافت این دسته از قالی ها ، باید از الیاف خیلی ریز استفاده کرد چون فشردگی بین ریشه ها بالاست ، نمیتوان از الیاف کلفت و ضخیم استفاده کرد . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه ، هم از نظر زیبایی و هم از نظر مستحکم و فشرده بودن از فرش 700 شانه بیشتر است و جز قالی های دستبافتگونه به حساب می آید .

 

انواع فرش از نظر شانه و تراکم

همانطور که گفته شد ، هراندازه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد فرش دارای کیفیت بالاتری هم از نظر زیبایی و هم از نظر استقامت می شود . فرش 500 شانه ماشینی که دارای قیمت پایین است بهتر است در هیات ها و مساجد و خوابگاه ها و جاهای پررفت و آمد استفاده شود . فرش 700 شانه ماشینی نیز ، دارای مقاومت بالایی است ولی از نظر زیبایی و ظرافت ، پایین تر از فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه است . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه ، هم از نظر زیبایی و هم از نظر مستحکم و فشرده بودن از دیگر فرش ها بالاتر است و نام دیگر این نوع محصول ، فرش دستبافتگونه می باشد . وقتی فشردگی بین ریشه ها بالا باشد ، امکان باز شدن ریشه ها یا گره ها وجود ندارد و فشردگی بالا باعث می شود که در برابر انواع آسیب ها مصون بماند و در آخر لازم به ذکر است که قیمت فرش با بالارفتن شانه و تراکم بیشتر می شود . پس فرش 1200 شانه از فرش 700 شانه دارای قیمت بالاتری می باشد .

+ محصول : برای خرید فرش 1200 شانه کلیک کنیدفرش ماشینی کاشان فروشگاه

سایت کاشان کارپت ، کلکسیونی از بهترین فرش ماشینی کاشان ، با شانه و ترکم های مختلف می باشد . مشتریان عزیز می توانند با مرجعه به سایت ، و رفتن به شاخه محصولات ، از تمامی فرش ها دیدن کنند . این شرکت فروش محصول باکیفیت با قیمت بسیار مناسب را سرلوحه کار خود قرار داده است . تمامی محصولات سفارش شده توسط مشتری ، به صورت کاملا رایگان و در سریع ترین زمان ممکن ارسال خواهد شد . تمامی محصولات به صورت مستقیم و به قیمت درب کارخانه ارسال می شود . 

مشخصات کامل فرش ، برروی برچسبی که بر پشت فرش درج شده است ، وجود دارد .

برای خرید فرش ، کلیک کنید .

برچسب :
'شانه فرش' , 'تراکم فرش' , 'شانه و تراکم فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت فرش ماشینی اکریلیک با فرش پلی استر
تفاوت فرش ترک با فرش ماشینی کاشان
برتری های فرش ماشینی کاشان
لیست قیمت فرش ماشینی
ست کردن فرش با موکت
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
 سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ،  فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامیه محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان