شانه و تراکم فرش چیست ؟

reeds-density-carpet.jpg

کیفیت فرش ، در درجه اول به شانه و تراکم آن بستگی دارد . اولین سوالی که خریدار از فروشنده دارد این است که فرش دارای چه شانه و تراکمی می باشد . در این مقاله سعی داریم که در مورد شانه و تراکم توضیح دهیم تا خریدار در هنگام خرید فرش ، دانش کافی در این زمینه داشته باشد .

 

شانه و تراکم چیست ؟

منظور از شانه ، به تعداد ریشه هایی که در یک متر از عرض فرش وجود دارد و منظور از تراکم ، به تعداد گره هایی که در طول فرش وجود دارد هست . پس می توان گفت که به تعداد ریشه های بافته شده در عرض فرش ، شانه فرش و به تعداد ریشه های بافته شده در طول فرش ، تراکم فرش گفته می شود . رابطه ی بسیاری بین زیبایی و ظرافت فرش با شانه و تراکم بالا وجود دارد . به عبارتی ، هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد ، فرش زیباتر و ظریف تر و دارای مقاومت بیشتری می شود . ریز بودن و ظریف بودن به شانه بالا و فشرده بودن فرش به تراکم بالا ، بستگی دارد . در بافت این دسته از قالی ها ، باید از الیاف خیلی ریز استفاده کرد چون فشردگی بین ریشه ها بالاست ، نمیتوان از الیاف کلفت و ضخیم استفاده کرد . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه ، هم از نظر زیبایی و هم از نظر مستحکم و فشرده بودن از فرش 700 شانه بیشتر است و جز قالی های دستبافتگونه به حساب می آید .

 

انواع فرش از نظر شانه و تراکم

همانطور که گفته شد ، هراندازه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد فرش دارای کیفیت بالاتری هم از نظر زیبایی و هم از نظر استقامت می شود . فرش 500 شانه ماشینی که دارای قیمت پایین است بهتر است در هیات ها و مساجد و خوابگاه ها و جاهای پررفت و آمد استفاده شود . فرش 700 شانه ماشینی نیز ، دارای مقاومت بالایی است ولی از نظر زیبایی و ظرافت ، پایین تر از فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه است . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه ، هم از نظر زیبایی و هم از نظر مستحکم و فشرده بودن از دیگر فرش ها بالاتر است و نام دیگر این نوع محصول ، فرش دستبافتگونه می باشد . وقتی فشردگی بین ریشه ها بالا باشد ، امکان باز شدن ریشه ها یا گره ها وجود ندارد و فشردگی بالا باعث می شود که در برابر انواع آسیب ها مصون بماند و در آخر لازم به ذکر است که قیمت فرش با بالارفتن شانه و تراکم بیشتر می شود . پس فرش 1200 شانه از فرش 700 شانه دارای قیمت بالاتری می باشد .

+ محصول : برای خرید فرش 1200 شانه کلیک کنیدفرش ماشینی کاشان فروشگاه

سایت کاشان کارپت ، کلکسیونی از بهترین فرش ماشینی کاشان ، با شانه و ترکم های مختلف می باشد . مشتریان عزیز می توانند با مرجعه به سایت ، و رفتن به شاخه محصولات ، از تمامی فرش ها دیدن کنند . این شرکت فروش محصول باکیفیت با قیمت بسیار مناسب را سرلوحه کار خود قرار داده است . تمامی محصولات سفارش شده توسط مشتری ، به صورت کاملا رایگان و در سریع ترین زمان ممکن ارسال خواهد شد . تمامی محصولات به صورت مستقیم و به قیمت درب کارخانه ارسال می شود . 

مشخصات کامل فرش ، برروی برچسبی که بر پشت فرش درج شده است ، وجود دارد .

برای خرید فرش ، کلیک کنید .

برچسب :
'شانه فرش' , 'تراکم فرش' , 'شانه و تراکم فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انواع فرش از نظر شانه و تراکم
شست و شوی فرش
راهنمای خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان
روش های خرید فرش ماشینی
کدام فرش ماشینی بهتر است ؟
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ،  فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامیه محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان