تابلو فرش منظره

scenery-carpets.jpg

از آنجایی که فرش ها در دنیای امروز کاربردهایی متنوعی به خود گرفته اند ، واضح است که نه تنها به عنوان وسیله ای جهت پوشاندن کف منازل و وسایله مصرفی بلکه به عنوان نمادی از هنر ایرانی جلوه گر زیبایی در خانه ها خواهند بود . فرش ها در غالب تابلو فرش توانسته اند جایگاه ویژه ای در دکور منازل خصوصا برای ایرانی ها به خود گرفته و علاوه بر کاربردهای سنتی مانند کف پوش جهت گرم و امن نگه دارشتن کف خانه ، حس زیبایی و سرزندگی را هم به فضا می بخشند . از گذشته تا کنون فرش ها در ابعاد کوچک تحت عنوان تابلو فری بافته می شده اند اما در سال‌های اخیر با پیشرفته تر شدن صنعت فرش و قالی و ورود ماشین آلات بافندگی مدرن شاهد تنوع و ازدیاد طرح ها و نقشه هایی در فرش ها و تابلو فرش ها هستیم . مهم ترین مزیت فرش ها و تابلو فرش های بافته شده توسط ماشین آلات قیمت پایین‌تر آن ها نسبت به فرش های دستباف است . ماشینی شدن و کاهش قیمت فرش و قیمت تابلو فرش ماشینی موجب استفاده همگان از این محصولات شده است . پس از روی کار آمدن دستگاه های بافت در تمام خانه های ایرانی حضور یک تا چند تخته فرش قابل شهود بوده است . فرش هایی که از لحاظ کیفیت می توانند تا سال های سال مورد استفاده قرار گیرند . اما بحث نوشتار حاضر آن است که کاربرد فرش ها چه در ایران و چه در سراسر جهان تنها به کف پوش بودن ختم نمی شود و زیبایی مثال زدنی طرح و نگاره ها که در تابلو فرش ها به کمال می رسد کاربردمحصولات را در دکوراسیون نمایان می سازد . همانطور که عنوان شد تابلو فرش ها محصولی ست جهت زیبا سازی دکوراسیون و طرح ها و نگاره های متنوع و بی نظری آن تمام سلایق را پوشش می دهد . فرش هایی در اندازه ها و ابعاد کوچکتر از معمول که بیش از هر چیز جنبه هنری و شکوه طرح و نقشه آن ها مد نظر است . به عبارتی می توان از تابلو فرش ها به عنوان یک کلای زینتی و لوکس نام برد . چند سالی ست که تابلو فرش ها به عنوان بهترین هدیه و ماندگارترین یادگاری بین خاص پسندان مورد مبادله قرار گرفته است .

چرا تقاضا برای تابلو فرش ماشینی بالا ست ؟

تا چند سال قبل تابلو فرش ها تنها به صورت دستباف در بازار یافت می شد اما رشد تکنولوژی و مدرن شدن ماشین آلات پای انواع تابلو فرش های ماشینی را به دنیای فرش و قالی باز نموده است . تابلو فرش هایی که در طرح ‌ها ، نگاره ها ، ابعاد و کیفیت های مختلف و متنوع وارد بازار شده اند . اما به راستی دلیل تقاضای بالای تابلو فرش ها چیست و به عبارت دیگر چرا فرش های ماشینی در مقایسه با فرش های دستبافت بیشتر خریداری می شوند ؟
1.    اولین دلیل اختلاف قیمت فاحش است . قیمت تابلو فرش ها و فرش های دستباف به علت ویژگی های منحصر بفرد فرش دستبافت به مراتب بالا تر از فرش های ماشینی است . عموما گرانی فرش های و تابلو فرش های دستبافت این محصول را از گزینه های روز میز جهت هدیه دادن یا استفاده د دکور منازل حذف می نماید . حال انکه تابلو فرش ماشینی با کاهش قیمت این ویژگی را حذف نموده و تابلو فرش ماشینی را به بهترین هدیه تبدیل کرده است . برای مثال خرید تابلو فرش منظره با قیمت مطلوب جهت هدیه به عزیزان بسیار به صرفه و زیبا خواهد بود .
2.    زیبایی تابلو فرش ها می تواند دکور خانه را متحول ساخته و داشتن نگاره ها و رنگ های زیبا در یک تخته فرش کوچک می تواند حس آرامش به خانه ببخشد . تا قبل از این جای چنین محصولی به عنوان هنر در فضا کاملا مشهود بوده است .
3.   مسئله سوم در نظر گرفتن بعد زمان است . مدت زمان تولید فرش ماشینی بسیار کم تر از فرش های دستبافت است . این موضوع خصوصا در مورد فرش های سفارشی حائز اهمیت است .

شانه در تابلو فرش های ماشینی

تابلو فرش های ماشینی هم مانند فرش های ماشینی از شانه و تراکم خاصی تبعیت می کنند . بر اساس تعداد شانه و تراکم می توان دسته های مختلفی از محصولات را داشت . هر چه شانه و تراکم بیشتر باشد بر زیبایی فرش افزوده می شود و از انجایی که فلسفه تابلو فرش ها زیبایی ست باید این محصولا در بالاترین شانه و تراکم ممکن تولید شود تا به حد زیبا و چشم نواز گردد . عموما تابلو فرش ها را در شانه 1000 و 1200 می توان یافت . جالب است بدانید هرچه نقشه شلوغ تر و پر نگاره تر باشد در شانه و تراکم بالاتری بافته خواهد شد چراکه شانه و تراکم بالا بهتر می تواند جزئیات را نمایان سازد . در تابلو فرش ها امکان استفاده از انواع طرح و نقوش امکان پذیر است . طرح هایی مانند آیات کلام الله مجید ، چهره و تصاویر بزرگان ، مناظر طبیعی مانند کوه و جنگل ، طرح حیوانات و پرندگان ، شخصیت ‌های کارتونی محبوب کودکان و انواع طرح های کودکانه . اما در این میان تصاویری مانند مناظر پر فروش تر از سایرین بوده اند . تابلو فرش منظره به سان تکه ایی از طبیعت است که ما به منزل خود خواهیم برد . خصوصا در زندگی های شهر نشینی داشتن تابلو فرش با طرح منظره می تواند ما را از شلوغی و آلودگی های شهر به طبیعت زیبا و بکر ببرد . تابلو فرش منظره در کلان شهر ها بیشتر از روستا ها مورد تقاضا قرار می گیرد . علاوه بر زیبایی بی نظیر تابل وفرش منظره ست شدن آسان با سایر وسایل و ترکیب رنگ جذاب و شاد موجود در مناظر تقاضا برای تابلو فرش منظره را بیشتر و بیشتر می نماید . همچنین قیمت مطلوب و مناسب تابلو فرش منظره در مقایسه با زیبایی که به دکوراسیون می بخشد قابل قیاس نخواهد بود . تابلو فرش های منظره به علت شلوغی در طرح و تنوع رنگ بالا هم در طراحی ، هم در بافت و هم در انتخاب جهت هماهنگی با دکوراسیون نیازمند دقت و توجه فراوان هستند . از این رو بافت تابلو فرش منظره کار هر بافنده و طراحی نیست و نیازمند تخصص بالا می باشد . امروزه تابلو فرش منظره ای که توسط دستگاه سابلیمیشن  به بهره برداری می رسد به عنوان روش چاپ عکس روی فرش توسط دستگاه حرارتی سابلیمیشن کار را بسیار ساده ، سریع و ارزان قیمت نموده است . در تابلو فرش سابلیمیشن چاپ تصویر مورد نظر برای مثال تصویر منظره ای زیبا بر روی بافته ای با شانه و تراکم مناسب به آسانی و بر اثر حرارت انجام می شود . تابلو فرش منظره سابلیمیشن قیمتی ارزان تر از تابلو های تولید شده به روش های دیگر داشته و چون در روش سابلیمیشن از حرار ت کمک گرفته می شود نیازی نیست که نگران کنده شدن ، رنگ دهی و آسیب پذیری تابلو فرش باشیم .گروه تولیدی فرش کارپت به عنوان متخصص ترین گروه تولیدی فرش ماشینی در زمینه تولید و بافت تابلو فرش ، تابلو فرش هایی در طرح ها و رنگ های مختلف ، در بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت را ارائه می دهد . تخصص تولید تابلو فرش منظره سابلیمیشن در اختیار گروه تولیدی فرش کارپت بوده و می توان بهترین تابلو فرش های سابلیمیشن در قیمت مناسب و کیفیت بالا را از فرش کارپت خریداری نمود .

برچسب :
قیمت تابلو فرش ماشینی, تابلو فرش منظره, تابلو فرش ماشینی, خرید تابلو فرش منظره, تابلو فرش با طرح منظره, تابلو فرش سابلیمیشن, بهترین تابلو فرش
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت فرش ماشینی ترک با فرش مشهد
لیست قیمت فرش ماشینی
همه چیز در مورد فرش ماشینی طرح 700 شانه
تفاوت فرش ماشینی اکریلیک با فرش پلی استر
فروش اینترنتی فرش ماشینی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ،  فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامیه محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان