نقش فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟

role-carpet-in-decoration.jpg

در خانه ما ایرانی ها فرش در دکوراسیون حرف اول را می زند . اما برای داشتن یک انتخاب مناسب برای فرش فقط طرح و رنگ آن مهم نمی باشد و باید درباره مکانی که قرار است فرش را برای آن تهیه کنید اطلاعاتی در اختیار داشته باشید . فرش جزو عناصری می باشد که در خانه نقش پر رنگی دارد . می توان گفت که به نوعی نماینده هویت ایرانی در خانه ما ایرانی ها است . بنابراین در ادامه نگاهی گذرا به فرش خواهیم داشت و نحوه استفاده آن را در دکوراسیون و تاثیر آن در چیدمان دکوراسیون منازل را بیان می کنیم .

 تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی

در ابتدا بهتر است که بدانید هر فضا در معماری داخلی دارای ساختاری مانند سقف ، دیوار و کف می باشد و دارای یک محدوده مشخصی می باشد . بعد از این که آن فضا ایجاد شد باید پوشش نهایی آن را متناسب با سلیقه ی خود انتخاب کنید . به عنوان مثال برای خانه ها با توجه به صمیمیتی که در آن وجود دارد باید از وسایلی استفاده کنید که دارای چنین ویژگی باشد . یعنی احساس صمیمیت و گرما را القا کنند . کف که آخرین لایه در ساختار محسوب می شود و مهم ترین بخش می باشد باید پوششی که برای آن انتخاب می کنید دارای خصوصیاتی از قبیل دوام ، سهولت نگهداری ، گرمی کف و راحتی زیر پا و ... باشد .

کار کرد فرش ها در دکوراسیون

 فرش ها می توانند در دکوراسیون داخلی به عنوان عنصر نظم دهنده ، نقطه کانونی ، وسیله تزیینی مانند تابلو فرش و سازمان بخش باشند . حتی می توانید از آن ها برای تفکیک فضا نیز استفاده کرد برای مثال تفکیک غذاخوری از اتاق نشیمن . نقش و طرح فرش ها می توانند در طراحی و انتخاب سایر وسایل دکوراسیون مانند مبلمان و غیره مفید واقع شود . اندازه فرش ها و طرح هایی که در آن ها بکار می رود می توانند ظاهر و اندازه فضا را بزرگتر یا کوچکتر جلوه دهند . فرش ها در دکوراسیون داخلی تکه های مجزایی از کف اتاق می باشند که اغلب اندازه های استاندارد و حاشیه های زیبا دارند و برای پوشاندن تمام کف اتاق ها بکار نمی رود . یعنی بهتر است که بین فرش و دیوار های اتاق فضای خالی وجود داشته باشد . بعد از این که فرش مناسب برای اتاق را تهیه کردید نوبت به آن می رسد که سایر وسایل مورد نیاز در دکوراسیون داخلی را تهیه کنید . وسایلی از قبیل تابلو ، مبلمان و میز ، کنسول ، آینه ، آباژور ، پرده و غیره که در تمامی خانه ها موجود است . اما برای این که این وسایل را کنار هم قرار دهیم نیاز به یک وسیله نظام بخش داریم تا بتوان آن ها را به بهترین شکل سازمان بدهد . یکی از وسایلی که می تواند ما را از سردرگمی نجات دهد و باعث شود که انتظام در فضای خانه ما حاکم شود فرش می باشد . اولین نکته ای که باید در دکوراسیون داخلی مورد توجه واقع شود تناسب فرش با مبلمان ، پرده و دیگر عناصر در دکوراسیون می باشد . به عنوان مثال در سبک مدرن بهتر است از فرش های مدرن استفاده شود و در کنار آن از مبلمان ساده استفاده کنید . در سبک روستیک که دارای حال و هوای روستایی می باشد از فرش های استفاده کنید که دارای نقشه های ساده باشند مانند جاجیم ، گلیم و غیره . در سبک کلاسیک بهتر است که از فرش هایی استفاده کنید که دارای نقشه های اصیل می باشند . یکی دیگر از نکات مهم در دکوراسیون داخلی هماهنگی فرش با رنگ پرده ها ، دیوارها و مبلمان می باشد . باید تمامی این عناطر دارای رنگ های باشند که هارمونی و هماهنگی با هم داشته باشند . این کار باعث جذابیت فضا می شود .

محل قرار گیری فرش در دکوراسیون

اتاق نشیمن : برای قرار دادن فرش در اتاق نشیمن چند حالت وجود دارد .
حالت یک: قرار گرفتن مبلمان به طور کامل بر روی فرش می باشد . زیرا این کار باعث می شود که تمام اجزای مبلمان به صورت یک گره عمل کنند و متحد به نظر برسند .
حالت دو : قرار گیری پایه های جلویی مبل بر روی فرش در این حالت نیز توجه به مرکز اتاق به وجود خواهد آمد .
حالت سوم : تمامی پایه های مبل و یا کاناپه بر روی زمین باشد و هیچ کدام بر روی فرش قرار نگیرد . این نوع از سازماندهی برای آپارتمان های کوچک بسیار مناسب است . برای این که این کار را انجام دهید اطمینان حاصل کنید که طول فرشتان با کاناپه دو برابر است . همچنین مبلمانتان را در نزدیک فرش قرار دهید تا حس اتحاد پا برجا بماند . 
فرش برای اتاق خواب : زمانی که از خواب بیدار می شوید ابتداد پا هایتان بر روی کف پوش قرار می گیرد . بنابراین باید کف پوش گرم و نرم و مناسبی را برای اتاق خواب انتخاب نمایید و همچنین باید اندازه فرشتان به گونه ای باشد که از تخت خوابتان بزرگتر باشد . زیرای بیشتر قسمت فرش در زیر تخت قرار خواهد گرفت و نباید از فرش های گرد و یا کوچک استفاده کنید که فقط زیر تخت را پوشش می دهند .
فرش برای آشپزخانه : برای قرار دادن فرش زیر میز ناهار خوری باید ابعاد آن به اندازه ای باشد که پایه های صندلی هنگامی که عقب کشیده می شوند روی آن قرار بگیرند . شکل و اندازه ی فرش باید متناسب با ابعاد میز ناهار خوریتان باشد . و زمانی که میز ناهار خوری بر روی فرش قرار می گیرد پنهان نشود . به دلیل این که میز ناهار خوری بر روی بخش مرکزی فرش قرار می گیرد اندازه آن باید به گونه ای باشد که بافت و الگوی آن در اطراف میز دیده شود .
همانگونه که بیان کردیم رنگ فرش در اندازه اتاق و یا محلی که فرش را برای آن در نظر می گیرد تاثیر گذار است . برای فضاهای کوچک بهتر است که از فرش هایی با رنگ های روشن استفاده نمایید . زیرا باعث می شود که فضای تان بزرگتر به نظر برسد و برای فضا های بزرگتر بهتر است که از فرش ها با رنگ های تیره استفاده کنید زیرا باعث می شود فضا گرم تر و صمیمی تر به نظر برسد .

برچسب :
فرش در دکوراسیون فرش مناسب برای اتاق فرش در اتاق نشیمن فرش برای آشپزخانه فرش برای اتاق خواب فرش با رنگ های روشن فرش با رنگ های تیره
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش کلاسیک چیست ؟
فرش 1200 شانه گل برجسته
انواع فرش از نظر شانه و تراکم
برتری های فرش ماشینی کاشان
همه چیز در مورد فرش 1200 شانه
ادامه
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
 سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین سایت فروش ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامیه محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل و فرش ماشینی کاشان با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد .  شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد  خرید مستقیم فرش از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ،  فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش های طرح 700 شانه و فرش های 700 شانه تراکم 2550 و فرش های 1000 شانه تراکم 3000 و فرش های 1200 شانه تراکم 3600و فرش های 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد . بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامیه محصولات ، فرش های سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش های صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان