شانه و تراکم فرش چیست ؟

reeds-density-carpet.jpg

کیفیت فرش ، در درجه اول به شانه و تراکم آن بستگی دارد . اولین سوالی که خریدار از فروشنده دارد این است که فرش دارای چه شانه و تراکمی می باشد . در این مقاله سعی داریم که در مورد شانه و تراکم توضیح دهیم تا خریدار در هنگام خرید فرش ، دانش کافی در این زمینه داشته باشد .

 

شانه و تراکم چیست ؟

منظور از شانه ، به تعداد ریشه هایی که در یک متر از عرض فرش وجود دارد و منظور از تراکم ، به تعداد گره هایی که در طول فرش وجود دارد هست . پس می توان گفت که به تعداد ریشه های بافته شده در عرض فرش ، شانه فرش و به تعداد ریشه های بافته شده در طول فرش ، تراکم فرش گفته می شود . رابطه ی بسیاری بین زیبایی و ظرافت فرش با شانه و تراکم بالا وجود دارد . به عبارتی ، هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد ، فرش زیباتر و ظریف تر و دارای مقاومت بیشتری می شود . ریز بودن و ظریف بودن به شانه بالا و فشرده بودن فرش به تراکم بالا ، بستگی دارد . در بافت این دسته از قالی ها ، باید از الیاف خیلی ریز استفاده کرد چون فشردگی بین ریشه ها بالاست ، نمیتوان از الیاف کلفت و ضخیم استفاده کرد . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه ، هم از نظر زیبایی و هم از نظر مستحکم و فشرده بودن از فرش 700 شانه بیشتر است و جز قالی های دستبافتگونه به حساب می آید .

 

انواع فرش از نظر شانه و تراکم

همانطور که گفته شد ، هراندازه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد فرش دارای کیفیت بالاتری هم از نظر زیبایی و هم از نظر استقامت می شود . فرش 500 شانه ماشینی که دارای قیمت پایین است بهتر است در هیات ها و مساجد و خوابگاه ها و جاهای پررفت و آمد استفاده شود . فرش 700 شانه ماشینی نیز ، دارای مقاومت بالایی است ولی از نظر زیبایی و ظرافت ، پایین تر از فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه است . پس می توان نتیجه گرفت که فرش 1200 شانه ، هم از نظر زیبایی و هم از نظر مستحکم و فشرده بودن از دیگر فرش ها بالاتر است و نام دیگر این نوع محصول ، فرش دستبافتگونه می باشد . وقتی فشردگی بین ریشه ها بالا باشد ، امکان باز شدن ریشه ها یا گره ها وجود ندارد و فشردگی بالا باعث می شود که در برابر انواع آسیب ها مصون بماند و در آخر لازم به ذکر است که قیمت فرش با بالارفتن شانه و تراکم بیشتر می شود . پس فرش 1200 شانه از فرش 700 شانه دارای قیمت بالاتری می باشد .

+ محصول : برای خرید فرش 1200 شانه کلیک کنیدفرش ماشینی کاشان فروشگاه

سایت کاشان کارپت ، کلکسیونی از بهترین فرش ماشینی کاشان ، با شانه و ترکم های مختلف می باشد . مشتریان عزیز می توانند با مرجعه به سایت ، و رفتن به شاخه محصولات ، از تمامی فرش ها دیدن کنند . این شرکت فروش محصول باکیفیت با قیمت بسیار مناسب را سرلوحه کار خود قرار داده است . تمامی محصولات سفارش شده توسط مشتری ، به صورت کاملا رایگان و در سریع ترین زمان ممکن ارسال خواهد شد . تمامی محصولات به صورت مستقیم و به قیمت درب کارخانه ارسال می شود . 

مشخصات کامل فرش ، برروی برچسبی که بر پشت فرش درج شده است ، وجود دارد .

برای خرید فرش ، کلیک کنید .

برچسب :
'شانه فرش' , 'تراکم فرش' , 'شانه و تراکم فرش' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش فرش به قیمت درب کارخانه
خرید فرش کاشان به قیمت درب کارخانه
جزییات فرش 1200 شانه ماشینی
نحوه ست کردن فرش اتاق کودک با سیسمونی
برتری های فرش ماشینی کاشان
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان