صادرات فرش به عراق

export-carpets-to-iraq.jpg

مبادلات با دنیای خارج و صادرات و واردات سر از ریسک ، هیجان و البته مزیت های اقتصادی است . اگر قصد واردات یا صادرات را دارید بد نیست قبل از اقدام در کنار سودمندی و مزایای این حرفه ، نسبت به دشواری های آن هم آگاه باشید . موضوع مورد مطالعه مقاله حاضر صادرات فرش است از همین رو بحث را بیشتر در مورد صادرات فرش پیش خواهیم برد . یکی از مهم ترین مواردی که مورد توجه صادر کنندگان فرش های ماشینی ست ، عرضه فرش های بی دوام و بی کیفیت توسط تولیدکنندگان سایر کشور ها با قیمت بسیار پایین است . مورد دیگر ارائه فرش های بی کیفیت بافته شده در هند و چین است که مدتی ست با برند های ایرانی و با سو استفاده از نام فرش های ایرانی وارد بازار های جهانی شده اند . این درحالی ست که به علت تورم و وضعیت اقتصادی موجود تهیه مواد اولیه برای کارخانه جات با گرانی موجه شده و قیمت فرش ها به علت تورم مواد اولیه رو به افزایش است ، اما تولیدکنندگان هندی و چینی محصولات بی کیفیت خود را به قیمت کاذب روانه بازار می نمایند در بلند مودت این موضوع موجب بد نامی فرش ایرانی و سود سرشار تولیدکنندگان هندی و چینی می شود که کالای تقلبی می فروشند . البته متخصصین این حرفه و کسانی که با اطلاعات کافی و وافی نسبت به خرید اقدام می نمایند با کمی دقت و توجه می توانند محصولات تقلبی را از اصل تشخیص داده و با خرید فرش اصل ایران از دوام ، کیفیت و زیبایی آن بهره مند گردند . با تمام این توضیحات و با وجود تعداد کثیری از تولید کنندگان در سراسر کشور ، باز هم فرش های ایرانی با اختلاف زیادی از سایر رقبا در صادر تولید کنندگان فرش و قالی در جهان هستند و هر جا نام بهترین فرش آورده می شود اذهان به سمت محصولات ناب ایران زمین متمرکز می گردد . خریداران زیادی در سراسر دنیا هستند که با پیگری محصولات ایرانی از بهترین طرح ها ، برند ها و کیفیت ها خریداری نموده و همواره از خرید خود رضایت خاطر دارند . فرش های ایرانی سهم بزرگی در بازار کشورهای آمریکا ، اروپا و حتی خاورمیانه دارد . هر ساله تعداد زیادی از صادرات فرش های ایرانی وارد کشور های عربی شده و به دست مشتریان می رسد . کشورهای عربستان ، قطر ، امارات ، کویت و عراق از مشتریان پر و پا قرص فرش های ایرانی هستند که علاوه بر مصارف داخلی از وارد و صادر کردن دوباره این محصولات سود سرشاری به جیب می زنند . نوشتار حاضر به طور خاص بر صادرات فرش ایرانی به کشور عراق پرداخته و در مورد جزئیات آن توضیح می دهد .

 

صادرات به کشور عراق

کشور عراق که به واسطه داشتن منابع غنی از ذخایر نفتی جهان دومین کشور نفتی محصوب می شود دارای ثروت زیادی ست . شهر بصره عراق نزدیک ترین شهر گمرکی به ایران است که بازار های صادراتی بزرگی را در خود جای داده است . در واقع بازار های شهر بصره با داشتن تنها 20 کیلومتر فاصله تا شهر آبادان ، نزدیک ترین بازار پررونق خارجی به ایران به شمار می رود . اندک بودن فاصله یکی از دلایل افزایش مبادلات بین ایران و عراق است . کشور ایران بسیاری از نیاز های اولیه مانند خوراک ، پوشاک و مواردی از جمله فرش و قالی عراق را از طریق بازار بزرگ بصره تامین می نماید . از دیگر مزیت ‌های بارز صادرات محصول از ایران به عراق فروش دوباره محصولات ایرانی توسط تجار عراقی به گردشگران و مسافرانی ست که جهت زیارت به کشور عراق سقر می کنند . در تمام ایام سال عراق پذیرای مسافرانی ست که جهت عتبات وارد کشور شده و با خود درآمد ارزی بالایی به ارمغان می آورند حال آنکه بسیاری از کالاهای عرضه شده در بازار های عراقی محصولات ساخت ایران است . فرش های ایرانی در بازارهای عراقی خصوصا در ابعاد قالیچه و سجاده فروش خوبی دارد و به عبارتی این بازار های محل فروش بسیاری از کالاهای ایرانی هستند . وجود کشور پین و ارائه فرش های چینی کار ایران را دشوار کرده اما فرش های چینی به علت کیفیت پایین و عدم توان رقابت با فرش های ایرانی دوام زیاده نخواهند داشت و هرگز نمی توانند بر صادرات فرش ایران به عراق تاثیر قابل توجهی داشته باشند . 

 

مشکلات صادرات فرش

همواره مشکلات فراوانی بر سر راه تولیدکنندگان و صادرات کنندگان فرش ها چه از نوع ماشینی و چه از نوع دستبافت بوده است . از مشکلات داخلی گرفته تا مشکل گمرک ، دغدغه های نرخ ارز، رقابت با رقبای خارجی و .... اما فرش های ایران همواره در این رقابت ها خوش درخشیده و با سربلندی مشکلات را پشت سر گذاشته اند . شناخت مشکلات و تلاش برای رفع آن ها همواره کارساز بوده و از محدودیت برای تولیدکنندگان دستاوردی مفید به همراه داشته است . در جهت شناسایی مشکلات در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می نماییم که رفع این مشکلات می تواند به بهبود جایگاه صادرات فرش ایرانی منجر شود . در دنیای مدرنیته امروز سلایق و نیاز های مردم با سرعت بالایی در حال تغییر است . شناسایی نیاز و سلیقه خریداران خصوصا خریداران خارجی که فرهنگ و سبک زندگی متفاوت از ایرانیان دارند بیش از گذشته نیازمند توجه است . اینکه تولیدکننده نتواند نیاز مشتریان را شناسایی و متناسب با خواسته آن ها تولید نماید در بازار پر رقابت فرش و قالی در نهایت موجب کاهش فروش وی خواهد شد . استفاده از روش های فروش روز و مدرن مورد دیگری ست که اگر مورد توجه قرار نگیرد سهم شما را از بازار کم خواهد کرد . انواع روش های خرید و فروش از مبادله به صورت سنتی گرفته تا مراجعه به فروشگاه های آنلاین در حال انجام است . اگر قصد دارید در زمینه صادرات فرش موفق عمل نمایید باید با تکنولوژی روز دنیا پیش بروید . امروزه اکثر مبادلات خارجی از طریق سفارشات و خرید و فروش آنلاین انجام می شود . صادرات فرش نیز به علت ماهیت و تنوع بالای فرش اگر به سمت و سوی مبادلات آنلاین حرکت نماید بسیار به صرفه تر و آسان تر خواهد بود . در نهایت بد نیست به این نکته اشاره نماییم که صادرات فرش ایران به کشور عراق یک رابطه دو سر سود بوده و هر دو کشور از این گونه مبادلات مستفیض خواهند شد ، از همین رو صادر کنندگان در تلاش برای گسترش صادرات فرش ایرانی به کشور عراق و سایر کشور های خاورمیانه هستند .

برچسب :
صادرات فرش , خرید فرش اصل ایران , صادرات فرش ایران , فرش چینی , صادرات فرش به عراق ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ده ویژگی برتر فرش ماشینی
رتبه بندی فرش های ماشینی
نقش فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟
فرش دستبافت بهتر است یا فرش ماشینی؟
تفاوت فرش ماشینی ترک با فرش مشهد
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان