قیمت فرش در کاشان

price-carpet-kashan.jpg

هنگامی که در هر جای دنیا صحبت از فرش به میان می آید همه ی اذهان به سمت کشور ایران سوق داده می شود چرا که ایران از سالیان گذشته تا به حال در این زمینه پیشگام بوده است و امروزه تولید فرش های ماشینی در ایران به یک صنعت تبدیل شده است . یکی از شهر های ایران که در این زمینه بسیار موفق بوده و تولید انواع فرش های ماشینی را به دست گرفته است و صادرات زیادی به سرتاسر دنیا دارد شهر کاشان می باشد به همین دلیل است که کاشان را پایتخت تولید انواع فرش ماشینی می دانند . اگر شما عزیزان به فکر خرید فرش ماشینی هستید به شما پیشنهاد می کنیم به فروشگاه های آنلاین تولید کننده فرش ماشینی در کاشان سری بزنید ، در کاشان به دلیل آنکه در تولید انواع فرش ماشینی پیشگام است تنوع محصول با طرح های متفاوت و همچنین کیفیت های مختلف وجود دارد تا همه افراد بتوانند طبق خواسته ای که دارند فرش مورد نظر خود را انتخاب کنند . یکی دیگر از عواملی که برای برخی افراد مهم می باشد قیمت فرش مورد نظرشان است . در این مقاله بحث ما در باب همین مورد می باشد ، در نتیجه اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب نمایید در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید .

 

قیمت فرش ماشینی در کاشان

هنگامی که تنوع محصولات در تولید فرش ماشینی بالا می رود به طبع قیمت گذاری هایی که روی آن انجام می شود نیز متفاوت می شود . این قیمت گذاری ها به عوامل گوناگونی بستگی دارد که برخی از آنها نقش پر رنگ تری در زمینه قیمت گذاری دارند که در این قسمت از مقاله بحث در مورد همین عامل ها می باشد . عوامل کلی که در قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار می باشد از این قرار است : تراکم و شانه فرش ماشینی ، جنس الیاف به کار رفته در فرش ماشینی ، ابعاد متفاوت موجود در بافت فرش ماشینی ، تعداد رنگی که در بافت فرش ماشینی به کار می رود ، وزن فرش ماشینی بافته شده ، دستگاهی که بافت فرش ماشینی به وسیله ی آن صورت گرفته شده است ، جدید یا قدیمی بودن طرح فرش ماشینی و غیره از عواملی هستند که هریک می توانند در قیمت تمام شده ی فرش بافته شده تاثیر گذار باشند . تمام این ویژگی های ذکر شده روی برچسبی به نام شناسنامه فرش درج شده است که پایان تولید در پشت فرش چسبانده می شود تا مشتریان بتوانند با بررسی این اطلاعات از خرید محصول خود آشنایی کامل را داشته باشند . در بین عوامل ذکر شده در مطلب فوق برخی از این ویژگی های تاثیر گذار در قیمت فرش ، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند مانند شانه و تراکم بافت در فرش های ماشینی که در ادامه به بررسی دقیق تر هریک از این عوامل مهم و تاثیر گذاری آن ها روی قیمت فرش صحبت خواهیم کرد .

 

دو عامل شانه و تراکم و تاثیر گذاری آن ها در قیمت فرش ماشینی

شاید واژه های شانه و تراکم در زمینه بافت انواع فرش ماشینی به گوشتان آشنا باشد . در این قسمت می خواهید بیشتر شما را با این دو واژه آشنا کنیم . هر تخته فرش ماشینی بافته شده دارای دو نوع تراکم می باشد ، این دو نوع شامل تراکم طولی و تراکم عرضی می باشد . برای توضیح تراکم طولی لازم به ذکر است که به تعداد ریشه یا بیان دیگر به تعداد گره رنگ که در یک متر از طول فرش ماشینی زده می شود تراکم طولی گفته می شود . در تراکم طولی در روش های متفاوتی که برای بافت فرش ماشینی وجود دارد انواع گوناگون دارد . برای تراکم عرضی نیز باید گفته شود که به تعداد ریشه یا به بیان دیگر به تعداد گره رنگ که در یک متر از عرض فرش ماشینی زده می شود تراکم عرضی گفته می شود . تراکم عرضی را به اصطلاح شانه نیز می گویند و احتمالا این واژه در مورد فرش زیاد به گوشتان خورده باشد . تراکم عرضی یا شانه در فرش های ماشینی متفاوت است اما گونه های رایج تر آن شامل فرش های ماشینی 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه می باشد . در مورد هریک از این موارد یک به یک توضیح خواهیم داد و با توجه به ویژگی هایی که دارند آنها را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد و دلیل تفاوت قیمت در هر یک را بررسی می کنیم .

 

مقایسه فرش های ماشینی با تراکم عرضی متفاوت از لحاظ قیمت

همان طور که در قسمت فوق نیز به آن اشاره شد فرش های ماشینی با تراکم های متفاوت بافته می شوند در این قسمت هدف ما مقایسه فرش های ماشینی از لحاظ تراکم عرضی یا همان شانه می باشد .

فرش ماشینی 700 شانه : فرش های بافته شده ماشینی با تراکم 700 شانه ، خود به سه نوع متفاوت تقسیم بندی می شوند و این سه مدل شامل : فرش ماشینی 700 شانه واقعی ، فرش ماشینی 700 شانه تبدیلی و فرش ماشینی طرح 700 می باشد که هر یک را به طور جداگانه شرح خواهیم داد .

فرش 700 شانه واقعی : این نوع فرش ها همان طور که از نامشان پیداست دارای تراکم عرضی با 700 گره و تراکم طولی 2100 الی 3000 گره می باشد که اگر بخواهیم در بازار معروف ترین آن ها را معرفی کنیم تراکم 2550 می باشد . تعداد رنگ هایی که در این فرش های اصل و با درجه کیفی بالا به کار می رود معمولا 8 رنگ یا 10 رنگ می باشد که این تفاوت در تعداد رنگ می تواند در آن اختلاف قیمت جزئی را به وجود آورد .

فرش 700 شانه تبدیلی : این نوع فرش ها بر خلاف اسمشان به وسیله دستگاه های بافت فرش های 500 شانه تولید می شوند ، اما به دلیل تغییراتی که در دستگاه های 500 شانه ایجاد می کنند این فرش ها با 700 گره بافته می شوند ، همچنین تراکم طولی در این نوع فرش های 700 شانه تبدیلی حدود 1500 گره می باشد و همچنین معمولا تعداد رنگی که در آن به کار می رود 7 رنگ می باشد . از لحاظ قیمت گذاری لازم به ذکر است که فرش های 700 شانه واقعی از درجه کیفی بالاتری به نسبت فرش 700 شانه تبدیلی برخوردار است به همین علت قیمت 700 شانه واقعی بالاتر می باشد اما نسبت به کیفیت بالایی که دارا می باشد به صرفه است . با این وجود برای کسانی که به دنبال فرشی با قیمت مناسب هستند فرش 700 شانه تبدیلی را پیشنهاد می کنیم .

فرش ماشینی طرح 700 شانه : این نوع فرش ها فقط نام 700 شانه را یدک می کشد و در واقع به وسیله دستگاه های 500 شانه و با 500 گره در تراکم عرضی بافته میشوند و تراکم طولی در آن حدود 1000 گره می باشد . شاید برای شما این سوال پیش آید پس دلیل نام گذاری آن چه می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفته شود که به این روش طرح های جدید فرش های 700 شانه واقعی و همچنین طرح هایی که با استقبال فراوان روبرو شده اند به وسیله ماشین های بافت 500 شانه بافته می شوند . تعداد رنگی که در این نوع فرش ها به کار می روند حدود 7 یا 8 رنگ می باشد . فرش های ماشینی طرح 700 در بازار مورد استقبال زیادی قرار گرفته است زیرا علاوه بر قیمت مناسبی که دارد دارای طرح های زیبا و متنوعی است .

 

فرش 1000 شانه

در این بخش می خواهیم به بررسی فرش های 1000 شانه بپردازیم . هریک از ویژگی های فرش های ماشینی اعم از رنگ بندی ، متراژ ، جنس الیاف ، شانه و تراکم و ... جز خصوصیات این فرش نیز می باشد ولی وجود شانه و تراکم متفاوت است که فرش 1000 شانه را از فرش های 700 شانه و 1200 شانه متمایز کرده است . در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد و تاثیر شانه و تراکم در قیمت فرش 1000 شانه را بررسی خواهیم کرد . تراکم فرش 1000 شانه : به دلیل آنکه فرش های ماشینی1000 شانه به نسبت فرش های 700 شانه از نقوش متفاوت و متنوعی برخوردار است در نتیجه برای ایجاد نقش و نگار بیشتر روی قیمت فرش 1000 شانه می بایست تراکم فرش یا به اصطلاح تعداد گره های فرش ماشینی بالاتر رود تا هم بتوان طرح بیشتری را در نقش و نگار آن پیاده سازی کرد و هم شکیل تر به نظر برسد . همچنین هرچه تراکم بافت فرش های ماشینی بیشتر شود  موجب می شود ظرافت و جلوه فرش نمایانتر شود و نقش و نگار نقشه قالی از نمود بیشتری برخوردار شود .  علاوه بر مواردی که به آن ها اشاره شد هرچه تراکم فرش بیشتر باشد پس فرش فشرده ترمی شود در نتیجه باعث می شود قالی از مقاومت بیشتری بهره ببرد به همین دلیل است که فرش 1000 شانه در مقایسه با فرش 700 شانه از مقاومت زیادتری در برابر فشار برخوردار است . نخ های فرش  1000 شانه نسبت به فرش 500 شانه و 700 شانه از نمره بیشتری برخوردار هستند ، این جمله بدین معنا می باشد که هر چه نمره نخ بیشتر باشد در نتیجه نازک تر می شود و این باعث ریزبافی فرش تولید شده می شود و جلوه بیشتری به قالی می دهد . در باب قیمت گذاری در فرش های 700 شانه باید ذکر شود که این نوع فرش در مقایسه با فرش های 700 شانه از قیمت بالاتری برخوردار می باشد و دلیل آن وجود ویژگی های مثبتی است که در این قسمت به آن اشاره شد و به دلیل همین موارد قیمت آن نیز به صرفه می باشد . اما فرش های ماشینی 1000 در مقایسه با فرش های ماشینی 1200 شانه از قیمت مناسب تر و پایین تری برخوردار است و یکی از دلایل مهم آن می توان به کمتر بودن تراکم آن به نسبت فرش 1200 شانه اشاره کرد .

 

فرش 1200 شانه

بافت فرش 1200 شانه ماشینی در سالهای نه چندان دور وارد بازار شده است . فرش ماشینی 1200 شانه نیز به نوبه خود دارای ویژگی هایی می باشد که این گونه فرش ها را نسبت به دیگر فرش های ماشینی با تراکم های متفاوت را متمایز می کند . فرش ماشینی 1200 شانه به دلیل شانه و تراکم بالایی که دارا می باشد باعث تضمین طول عمر فرش شده است ، همچنین مقاومت فرش را در برابر عوامل فرسایشی بالا می برد و این مقامت و دوام به نسبت فرش های 700 شانه و 1000 شانه بیشتر می باشد . تاثیر دیگری که وجود شانه و تراکم بالا در فرش های 1200 شانه دارد می توان به این مورد اشاره کرد که فرش ماشینی 1200 شانه با ظرافت بیشتری بافته می شود و همین دلیل ریز بافت بودن این نوع فرش ها باعث شده که بسیار به فرش های دستبافت شبیه باشند ، این مورد می تواند یک امتیاز برای کسانی محسوب شود که به فرش دستبافت علاقه دارند ولی از لحاظ اقتصادی شرایط خرید آن را ندارند . با توجه به ریز بافت بودن نقوش فرش ماشینی 1200 شانه و تراکم بالای آن ، تنوع در طرح و همچنین رنگ بندی زیاد این گونه فرش متعدد می باشد و افراد در انتخاب فرش مورد نظرشان دستشان بازتر است و با هر سلیقه ای که دارند می توانند فرشی که مورد پسندشان است را انتخاب و خریداری نمایند . در مورد قیمت فرش با تراکم 1200 شانه می توان نتیجه گرفت که تمام موارد گفته شده در مطالب بالا نشان دهندی آن است که اگرچه فرش با تراکم 1200 شانه به نسبت فرش ماشینی 500 شانه ، 700 شانه و فرش 1000 شانه دارای قیمت بالاتری است اما در عوض این فرش با این تعداد شانه و تراکم و وجود امتیازات مثبت دیگر قیمتش بسیار بصرفه می باشد و با توجه به این ویژگی ها می توان از قیمت آن چشم پوشی کرد  . طبق مطالبی که در قسمت های فوق به آن ها اشاره شد دو ویژگی شانه و تراکم می تواند تاثیر زیادی در قیمت فرش بگذارد هر چند  که عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند . ما با توجه به نیاز و شرایط اقتصادی که داریم با توجه به اطلاعات بالا می توانیم آنچه را مورد نظرمان است را انتخاب کنیم و داشتن این اطلاعات می تواند انتخاب را برای ما آسان تر کند در نتیجه هدف ما در این مقاله احساس رضایت و آرامش خیال در امر انتخاب فرش ماشینی مورد نظر شما می باشد .

برچسب :
جدید فرش های 700 شانه , قیمت فرش 1000 شانه , قیمت فرش ماشینی , فرش ماشینی 700 شانه , فرش ماشینی 1200 شانه , فرش ماشینی 500 شانه ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت فرش ترک با فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی کدام شهر بهتر است ؟
شانه و تراکم فرش چیست ؟
فروش اینترنتی فرش ماشینی
چرا خرید اینترنتی فرش زیادشده است ؟
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان