نقش فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟

role-carpet-in-decoration.jpg

در خانه ما ایرانی ها فرش در دکوراسیون حرف اول را می زند . اما برای داشتن یک انتخاب مناسب برای فرش فقط طرح و رنگ آن مهم نمی باشد و باید درباره مکانی که قرار است فرش را برای آن تهیه کنید اطلاعاتی در اختیار داشته باشید . فرش جزو عناصری می باشد که در خانه نقش پر رنگی دارد . می توان گفت که به نوعی نماینده هویت ایرانی در خانه ما ایرانی ها است . بنابراین در ادامه نگاهی گذرا به فرش خواهیم داشت و نحوه استفاده آن را در دکوراسیون و تاثیر آن در چیدمان دکوراسیون منازل را بیان می کنیم .

 تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی

در ابتدا بهتر است که بدانید هر فضا در معماری داخلی دارای ساختاری مانند سقف ، دیوار و کف می باشد و دارای یک محدوده مشخصی می باشد . بعد از این که آن فضا ایجاد شد باید پوشش نهایی آن را متناسب با سلیقه ی خود انتخاب کنید . به عنوان مثال برای خانه ها با توجه به صمیمیتی که در آن وجود دارد باید از وسایلی استفاده کنید که دارای چنین ویژگی باشد . یعنی احساس صمیمیت و گرما را القا کنند . کف که آخرین لایه در ساختار محسوب می شود و مهم ترین بخش می باشد باید پوششی که برای آن انتخاب می کنید دارای خصوصیاتی از قبیل دوام ، سهولت نگهداری ، گرمی کف و راحتی زیر پا و ... باشد .

کار کرد فرش ها در دکوراسیون

 فرش ها می توانند در دکوراسیون داخلی به عنوان عنصر نظم دهنده ، نقطه کانونی ، وسیله تزیینی مانند تابلو فرش و سازمان بخش باشند . حتی می توانید از آن ها برای تفکیک فضا نیز استفاده کرد برای مثال تفکیک غذاخوری از اتاق نشیمن . نقش و طرح فرش ها می توانند در طراحی و انتخاب سایر وسایل دکوراسیون مانند مبلمان و غیره مفید واقع شود . اندازه فرش ها و طرح هایی که در آن ها بکار می رود می توانند ظاهر و اندازه فضا را بزرگتر یا کوچکتر جلوه دهند . فرش ها در دکوراسیون داخلی تکه های مجزایی از کف اتاق می باشند که اغلب اندازه های استاندارد و حاشیه های زیبا دارند و برای پوشاندن تمام کف اتاق ها بکار نمی رود . یعنی بهتر است که بین فرش و دیوار های اتاق فضای خالی وجود داشته باشد . بعد از این که فرش مناسب برای اتاق را تهیه کردید نوبت به آن می رسد که سایر وسایل مورد نیاز در دکوراسیون داخلی را تهیه کنید . وسایلی از قبیل تابلو ، مبلمان و میز ، کنسول ، آینه ، آباژور ، پرده و غیره که در تمامی خانه ها موجود است . اما برای این که این وسایل را کنار هم قرار دهیم نیاز به یک وسیله نظام بخش داریم تا بتوان آن ها را به بهترین شکل سازمان بدهد . یکی از وسایلی که می تواند ما را از سردرگمی نجات دهد و باعث شود که انتظام در فضای خانه ما حاکم شود فرش می باشد . اولین نکته ای که باید در دکوراسیون داخلی مورد توجه واقع شود تناسب فرش با مبلمان ، پرده و دیگر عناصر در دکوراسیون می باشد . به عنوان مثال در سبک مدرن بهتر است از فرش های مدرن استفاده شود و در کنار آن از مبلمان ساده استفاده کنید . در سبک روستیک که دارای حال و هوای روستایی می باشد از فرش های استفاده کنید که دارای نقشه های ساده باشند مانند جاجیم ، گلیم و غیره . در سبک کلاسیک بهتر است که از فرش هایی استفاده کنید که دارای نقشه های اصیل می باشند . یکی دیگر از نکات مهم در دکوراسیون داخلی هماهنگی فرش با رنگ پرده ها ، دیوارها و مبلمان می باشد . باید تمامی این عناطر دارای رنگ های باشند که هارمونی و هماهنگی با هم داشته باشند . این کار باعث جذابیت فضا می شود .

محل قرار گیری فرش در دکوراسیون

اتاق نشیمن : برای قرار دادن فرش در اتاق نشیمن چند حالت وجود دارد .
حالت یک: قرار گرفتن مبلمان به طور کامل بر روی فرش می باشد . زیرا این کار باعث می شود که تمام اجزای مبلمان به صورت یک گره عمل کنند و متحد به نظر برسند .
حالت دو : قرار گیری پایه های جلویی مبل بر روی فرش در این حالت نیز توجه به مرکز اتاق به وجود خواهد آمد .
حالت سوم : تمامی پایه های مبل و یا کاناپه بر روی زمین باشد و هیچ کدام بر روی فرش قرار نگیرد . این نوع از سازماندهی برای آپارتمان های کوچک بسیار مناسب است . برای این که این کار را انجام دهید اطمینان حاصل کنید که طول فرشتان با کاناپه دو برابر است . همچنین مبلمانتان را در نزدیک فرش قرار دهید تا حس اتحاد پا برجا بماند . 
فرش برای اتاق خواب : زمانی که از خواب بیدار می شوید ابتداد پا هایتان بر روی کف پوش قرار می گیرد . بنابراین باید کف پوش گرم و نرم و مناسبی را برای اتاق خواب انتخاب نمایید و همچنین باید اندازه فرشتان به گونه ای باشد که از تخت خوابتان بزرگتر باشد . زیرای بیشتر قسمت فرش در زیر تخت قرار خواهد گرفت و نباید از فرش های گرد و یا کوچک استفاده کنید که فقط زیر تخت را پوشش می دهند .
فرش برای آشپزخانه : برای قرار دادن فرش زیر میز ناهار خوری باید ابعاد آن به اندازه ای باشد که پایه های صندلی هنگامی که عقب کشیده می شوند روی آن قرار بگیرند . شکل و اندازه ی فرش باید متناسب با ابعاد میز ناهار خوریتان باشد . و زمانی که میز ناهار خوری بر روی فرش قرار می گیرد پنهان نشود . به دلیل این که میز ناهار خوری بر روی بخش مرکزی فرش قرار می گیرد اندازه آن باید به گونه ای باشد که بافت و الگوی آن در اطراف میز دیده شود .
همانگونه که بیان کردیم رنگ فرش در اندازه اتاق و یا محلی که فرش را برای آن در نظر می گیرد تاثیر گذار است . برای فضاهای کوچک بهتر است که از فرش هایی با رنگ های روشن استفاده نمایید . زیرا باعث می شود که فضای تان بزرگتر به نظر برسد و برای فضا های بزرگتر بهتر است که از فرش ها با رنگ های تیره استفاده کنید زیرا باعث می شود فضا گرم تر و صمیمی تر به نظر برسد .

برچسب :
فرش در دکوراسیون فرش مناسب برای اتاق فرش در اتاق نشیمن فرش برای آشپزخانه فرش برای اتاق خواب فرش با رنگ های روشن فرش با رنگ های تیره ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فروش اینترنتی فرش ماشینی
انواع فرش از نظر شانه و تراکم
چرا خرید اینترنتی فرش زیادشده است ؟
شهر فرش یا سرای فرش ایران؟
انواع فرش های شنل فانتزی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان