کدام فرش ماشینی بهتر است ؟

best-kashan-carpet.jpg

از زمان‌های گذشته از فرش‌ها به‌عنوان زیر انداز استفاده می‌شده است . در سال های اخیر فرش های ماشینی پدیدار شدند که دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند . ما در این مقاله قصد داریم آن ها را از نظر الیاف بکار رفته در آن ها تعداد شانه و تراکم و غیره مورد بررسی قرار دهیم . و بهترین فرش ماشینی را مشخص نماییم . و امیدواریم که بتوانیم در این مقاله اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با مطالعه آن بتوانید مناسب ترین و بهترین انتخاب را در فرش ماشینی داشته باشید . فرش های ماشینی را از نظر الیاف مصرفی آن ها می توان به 4 دسته تقسیم کرد . که آن چهار دسته عبارتند از فرش ماشینی پلی پروپیلن ، پلی استر ، اکریلیک و پشمی . در ادامه توضیحات بیشتری را بیان می کنیم .

انواع الیاف استفاده شده در فرش های ماشینی
به صورت کلی در تمامی فرش ها از سه نوع استفاده می شود : نخ پود ، نخ پرز و نخ تار .

 نخ پرز یا نخ خاب : به نخ هایی که در جهت بافت گره ها استفاده می شود گفته می شود این نخ ها به دور نخ پود به شکل U پیچیده می شود . که از جنس صد در صد آکرلیک ،مخلوطی از پلی پروپیلن ، صد در صد پلی پروپیلن یا بی سی اف ، پلی استر و ابریشم می باشند .

نخ تار : این نوع از نخ ها ترکیبی از پنبه و پلی استر هستند . در نخ تار کیفیت الیاف مصرفی و نوع ریسیده شدن آن ها بسیار مهم است و در زیبایی و دوام فرش تاثیر گذار می باشد . از نخ تار با این جنس بیشتر در فرش های اکریلیک استفاده  می شود . اما فرش های که جنس نخ خاب آن ها از  بی سی اف و یا پلی پروپیلن است  جنس نخ تار از بی سی اف می باشد و دلیل آن نیز ارزان بودن این نوع از فرش ها می باشد .

نخ پود : جنس نخ پود در فرش های اکریلیک و پشمی صد در صد پنبه است .
به صورت کلی باید بدانید که عامل مهم در تعیین طول عمر و کیفیت فرش های ماشینی جنس الیاف خاب و یا پرز می باشد .

مقایسه الیاف اکریلیک با سایر الیاف ها
در این قسمت می خواهیم به بررسی و مقایسه فرش های صد در صد آکریلیک با فرش های ماشینی دیگر مانند پلی استر ، بی سی اف و پلی پروپیلن بپردازیم . فرش های اکریلیک در مقایسه با سایر فرش های ماشینی دارای طول عمر و دوام بالا تری می باشند . فرش های اکریلیک قابلیت نگهداری تا 300 سال را دارند اما فرش های پلی استر و بی سی اف دارای عمر و دوام کمی می باشند آن ها در مدت زمانی کمی نرم و لطیف باقی می مانند . فرش های اکریلیک بر اثر پا خوردگی و شستشو دچار تغییرات بسیار کمی می شوند . آن قدر این تغییرات کم و ناچیز است که می توان آن ها را به حساب نیاورد . اما سایر فرش های ماشینی چنین تغییراتی در آن ها بسیار ملموس و قابل مشاهده است . به طوری که بعد از مدتی می توانید کوتاه و یا کج شدن آن ها راببینید . فرش های اکریلیک در برابر گرما نیز بسیار مقاوم می باشد به گونه ای که می تواند دما های زیاد مانند اتوی داغ و یا قابلمه ی داغ را به مدت 5 دقیقه بدون سوختگی و تغییر رنگ تحمل کند . اما در سایر فرش ها چنین نمی باشد .  فرش های اکریلیک در هفته های اولیه دارای پرز دهی می باشند اما پس از آن دیگر پرز دهی ندارند و برای افرادی که دارای آلرژِی و یا حساسیت های پوستی می باشند مناسب هستند . فرش های اکریلیک دارای معایبی نیز می باشند که می توان به جذب نشدن آن ها در زمان کوتاه در طبیعت اشاره کرد . 

انواع فرش های ماشینی از نظر تراکم و شانه
شانه : به تعداد گره هایی که در یک متر از عرض فرش زده می شود گفته می شود . و تراکم به تعداد گره های که در یک متر از طول فرش زده می شود گفته می شود . شانه و تراکم عامل تعیین کننده قیمت فرش ماشینی است . زیرا هر چه تعداد شانه و تراکم در فرش های ماشینی افزایش یابد مقدار الیاف مصرفی نیز افزایش می باید . و همچنین فرش ظریف تری می شود . برای فهمیدن تعداد شانه در فرش می توانید در زمان خرید به پشت آن ها نگاه کنید و تعداد گره های آن را بشمارید . برای مثال در فرش های 1000 شانه باید در 10 سانتی متر از آن ها 100 گره وجود داشته باشد.  تراکم طولی نیز مانند تراکم عرضی می باشد با این تفاوت که می توانید این محاسبه را در نصف فرش انجام دهید و سپس آن را ضربدر دو کنید . در نهایت هر چه در فرش های ماشینی تراکم و شانه افزایش یابد قیمت آن ها نیز افزایش می یابد . به همین خاطر گران ترین فرش موجود در بازار فرش های 1200 شانه و به ترتیب فرش های 1000 شانه ، 700 شانه و 500شانه در رده های بعدی قرار دارند . فرش های 1200 شانه و 1000 شانه دارای زیبایی  ، لطافت و انعطاف پذیری بالای می باشند اما ضخامت نخ های خاب در آن ها بسیار از فرش های با 700 شانه کمتر است . و وزن فرش های 1000 و 1200 شانه نیز بیشتر می باشد .   

 بهترین رنگ در فرش های ماشینی
فرش های ماشینی که دارای طرح های بزرگ می باشند برای فضا های کوچک مناسب هستند. بنابراین بهتر است که این نوع از فرش ها را در فضا های بزرگ استفاده نمایید . همچنین فرش هایی که دارای رنگ های روشن می باشد باعث می شود که فضا بزرگ تر نمایش داده شود بنابراین از این فرش ها بهتر است که در خانه های کوچک استفاده شود . و بر عکس . در نتیجه فرش های ماشینی بهتر می باشند که در آن ها از الیاف اکریلیک در نخ خاب و از الیاف پنبه در نخ تار آن ها استفاده شده باشد . شما می توانید برای خرید بهترین فرش های ماشینی به فروشگاه آنلاین فرش کارپت مراجعه نمایید و فرش ماشینی خود را خریداری کنید .  

برچسب :
بهترین فرش ماشینی , فرش اکریلیک , قیمت فرش ماشینی , فرش 1000 شانه , فرش 1200 شانه ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان
انواع فرش های شنل فانتزی
روش های خرید فرش ماشینی
فرش کاشان یا مشهد
موزه های فرش و تاریخ فرش بافی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان