قیمت فرش ماشینی به چه عواملی بستگی دارد ؟

price-machine-carpet.jpg

برای تمامی کالا های مورد نیاز مردم اتحادیه هایی وجود دارند که بر قیمت آن ها نظارت می کنند و قیمت آن ها را بر اساس معیار های تعیین می کنند . می توان گفت که فرش نیز جزء یکی از این کالا ها می باشد . و قیمتی که برای آن تعیین می شود بر اساس جنس مواد اولیه که در آن ها بکار می رود می باشد . چون فرش ها جزو کالاهای پر تقاضا می باشد بهتر است که قیمت آن مشخص و واضح باشد تا همگان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند .
قیمت فرش های ماشینی به عوامل زیادی بستگی دارد و همین عوامل باعث می شوند که قیمت آن ها تغییر کند . با این حال باید برای قیمت گذاری فرش های ماشینی مبنایی را در نظر بگیرند و سپس آن را در اختیار مردم قرار دهند . تا مرد بتوانند با در اختیار داشتن این مبنا به درست و یا نادرست بودن قیمت فرش ماشینی پی ببرند . و افراد سود جو نتوانند قیمت فرش های ماشینی را بر اساس صلاح دید خود تعیین کنند .
عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی
زمان مراجعه به فروشگاه ها برای خرید فرش به این موضوع پی خواهید برد که ممکن است دو فرشی دارای طرح یکسانی باشد اما از نظر قیمت با یکدیگر متفاوت باشند . و در این زمان برای شما این سوال پیش می آید که چرا این دو فرش از نظر نقش و طرح هیچ تفاوتی با هم ندارند اما دارای قیمت های متفاوتی می باشند .؟
ما در ادامه این مقاله قصد داریم عواملی که موجب تغییر قیمت فرش های ماشینی می شوند را بررسی نماییم . که عبارتند از : جنس الیاف بکار رفته در فرش ماشینی ، رچ شما فرش ،منطقه و محل بافته فرش ماشینی ، به روز بودن فرش ماشینی ، نوع چله فرش ماشینی ، اصالت و زیبایی فرش ماشینی ، طرح و نوع طرح بکار رفته در فرش ماشینی ، ابعاد فرش ماشینی ، کیفیت مواد اولیه بکار رفته در فرش ماشینی و تناسب پالت رنگ ها در فرش ماشینی .
همان گونه که مشخص است نمی توان بر روی اثر هنری قیمت گذاری کردید . فرش نیز جزء اثر هنری می باشد بنابراین قیمت گذاشتن بر روی آن کار آسانی نمی باشد . زیرا ارزش کار های هنری را نمی توان با قیمت مشخص کرد و همچنین اثری را هنری می نامند که از ارزش بالایی بر خوردار باشد .
تاثیر جنس الیاف بکار رفته در فرش های ماشینی بر روی قیمت آن ها
برای بافت فرش های ماشینی از الیاف های مصنوعی گوناگونی استفاده می شود . که عبارتند از : الیاف آکریلیک هیت ست ، الیاف بی سی اف ، الیاف پلی استر ، الیاف اکریلیک و غیره . جنس الیاف بکار رفته در فرش های ماشینی تاثیر زیادی بر روی قیمت آن ها می گذارد . ار بین تمامی الیاف مورد استفاد در فرش های ماشینی الیاف اکریلیک هیت ست دارای بالا ترین کیفیت و قیمیت می باشد .
تاثیر تعداد رنگ بکار رفته در فرش های ماشیتی بر روی قیمت آن ها
تعداد رنگ های که در فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد در قیمت فرش تاثیر می گذارد به صورتی که هر چه تعداد رنگ ها ی بکار رفته در آن ها افزایش یابد قیمت نیز افزایش خواهد یافت .
تاثیر تراکم و تعداد شانه در فرش های ماشینی بر روی قیمت آن ها
زمانی که می خواهید قیمت دو فرش ماشینی را با یکدیگر مقایسه نمایید ابتدا باید تعداد تراکم و شانه آن را در نظر بگیرید . تعداد گره های که در فرش ها وجود دارد در دو بعد عرض و طول با یکدیگر تفاوت دارند . به تعداد گره های که در طول فرش ها وجود دارد تراکم و به تعداد گره های که در عرض فرش وجود دارد شانه گفته می شود . هر چه تعداد تراکم و شانه در یک فرش افزایش یابد حجم و وزن آن فرش نیز افزایش می یابد و این امر موجب افزایش قیمت فرش ماشینی می شود . تعداد شانه های رایجی که در بازار موجود می باشد عبارتند از فرش های 500 شانه ، 700 شانه ، 1000 شانه و 1200 شانه . و از رایج ترین تراکم ها نیز می توان به تراکم 1000 ، تراکم 1200 ، تراکم 2000 ، تراکم 2550 و تراکم 3000 اشاره کرد .
تاثیر اندازه در فرش های ماشینی بر قیمت آن ها
در گذشته از فرش های سنتی با ابعاد بزرگ بسیار استفاده می شد ، اما امروزه به دلیل تغییر در معماری خانه ها و کوچک شدن آن ها افراد ترجیح می دهند که فرش هایی را تهیه نمایند که دارای ابعاد کوچک تری باشند . با این حال وجود دارند افرادی که فرش های سنتی بزرگ را خریداری می کنند و از آن ها استفاده می کنند . برای فرش های ماشینی اندازه های استاندارای در نظر گرفته شده است که عبارتنداز فرش های 6 متری ، 9 متری و 12 متری . اما همانطور که بیان شد به دلیل تغییر معماری و کوچک بودن منازل اکثر افراد از فرش های 6 متری و 9 متری استفاده می کنند . علاوه بر اندازه های استانداری که بیان کردیم اندازه های دیگری از قبیل 4 متری ، 15 متری و 24 متری نیز بافته می شوند . اما این ابعاد فرش ها دارای متقاضیان بسیار کمی می باشند  . همانطور که واضح است هر چه ابعاد فرش افزایش یابد قیمت فرش نیز افزایش خواهد یافت .
تاثیر نوع دستگاه بافنده در فرش های ماشینی بر قیمت آن ها
دستگاهی که از آن برای بافت فرش های ماشینی استفاده می شود در قیمت آن ها تاثیر گذار می باشد . دستگاه هایی که برای بافت فرش ماشینی می باشند را از دو کمپانی شونهر آلمان و وندویل وارد کشور می کنند . و بیشتر دستگاه های که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند جزء دستگاه های به روز و مدرن می باشند .
شما می توانید برای تهیه فرش های ماشینی با قیمت مناسب به فروشگاه اینترنتی فرش سرای ایران مراجعه نمایید و فرش مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری نمایید .

برچسب :
عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی , قیمت فرش ماشینی , فرش های ماشینی با قیمت مناسب ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
تفاوت فرش ماشینی ترک با فرش مشهد
خدمات پس از فروش فرش
راهنمای خرید اینترنتی فرش ماشینی کاشان
ساختار فرش ماشینی
انواع فرش از نظر شانه و تراکم
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان