انتخاب فرش جهیزیه و فرش عروس

wedding-carpet.jpg

فرش جهیزیه

از زمانی که چشم باز کردیم در خانه ی پدری خود با تمام اسباب و وسایل بوده ایم و همه چیز برای حیات ما آماده بود و خانواده در حد توان شرایط راحتی و پیشرفت را برای ما فراهم کرده بودند. اما با تمام اینها مسئولیت داشتن خانه ایی مستقل چالش بزرگی در ذهن تمامی انسان ها است که با تمام سختی ها مایل به امتحان آن هستند .هرکس به نوبه ی خود این آرزو را دارد که روزی خانه ای برای خود داشته باشد که بتواند آزادانه در آن استراحت کند ، غذا بخورد ، تفریح کند ، تصمیم بگیرد و مطابق سلیقه ی شخصی خود زندگی کند. حال دو فرد جدید را در نظر بگیرید از دو خانواده متفاوت یا گاها مشابه با داستان زندگی متفاوت که در کنار هم قرار میگیرند تا با یکدیگر تشکیل زندگی بدهند و در خانه ی مستقل خودشان زندگی کنند.
اثر انگشت هیچ دو انسانی شبیه هم نیست و از این نتیجه میگیریم که هیچ دو انسانی مثل هم زندگی نکردند ، تماما مثل هم فکر نکردند و فراز و نشیب های متفاوتی را تجربه کردند که اگر پای حرف هایشان بنشینید نقاط مشترک زیادی پیدا خواهید کرد. در زندگی جدید بین دو نفر نقطه تمرکز خیلی افراد بر روی تمامی عناصر مشترک بین مرد و زن است اما گاهی این تفاوت ها هستند که نقطه ی قوتی را برای شروع و پایداری زندگی رقم خواهند زد.

مدل فرش جهیزیه

دکوراسوین فرش نیز تمامی این جنبه های روانشناسی را در برمی گیرد زیرا دکوراسیون فرش هر منزل شامل تمامی مواردی است که فرد در تمامی روز با آنها در تماس است و بر زندگی فرد تاثیر میگذارد. فردی را تصور کنید که به تمام معنا عاشق رنگ مشکی است و از رنگهای گرم دوری میکند. حال اگر برای فضای زندگی وی محیطی پر از رنگ های شاد و گرم طراحی شود، آن فرد نه تنها نمیتواند در آن محیط استراحت کند بلکه همیشه کمبود رنگ مشکی را احساس میکند و آرامش ذهنی ندارد و نمیتواند تمرکز کند یا کار کند و حتی وظایف روزمره ی خود را انجام دهد و در اصطلاح کیفیت زندگی آن شخص پایین می آید . پس اولین و مهمترین نکته برای دکوراسیون فرش و انتخاب عناصر دکوراتیو در نظر گرفتن روحیات اعضای خانواده است و مسئله ی دوم میزان هزینه ای است که برای این موضوع در نظر گرفتید. این موضوع که با کمترین هزینه میتوانید دکوراسیون ساده و زیبایی داشته باشید کاملا صحت دارد اما میزان هزینه ی شما به شما در انتخاب عناصر با دوام تری کمک خواهد کرد.
           
برای خرید وسایل جهیزیه فرش یا تغییر دکوراسیون فرش باید دو عضو اصلی را در نظر بگیرید که مبلمان و فرش هستند که وجود این دو عضو در تمامی منازل به جهت احساس آرامش و راحتی ضروری است. مبلمان به علت آنکه هزینه ی بالاتری را به خود اختصاص میدهد بهتر است در اولویت اول شما قرار بگیرد و پس از آن به دنبال فرش تکمیل کننده ی  مبلمان منزل خود باشید. در حقیقت عنصر گران تر را باید اول تهییه کنید چون تغییر آن سخت است و ممکن است هزینه ای دوچندان داشته باشد و فرش قیمت پایین تری نسبت به مبلمان دارد. مبلمان خود را به گونه ای انتخاب کنید که به راحتی بتوانید عناصر دیگر را با آن ترکیب کنید و رنگ های مکمل آن برای فرش و پرده در اختیار و در دسترس باشد و اگر رنگ خاصی را برای مبلمان خود انتخاب میکنید حتما تحقیقات لازم راجب وسایل مکمل را قبل از خرید انجام دهید و نمونه های موجود را در ذهن خود داشته باشید. بهتر است از رنگ های خیلی روشن و خیلی گرم به تنهایی استفاده نکنید. به طور مثال استفاده از مبل های تماما زرد هم محیط را بهم میریزد هم زیبایی فرش و عناصر دیگر را زیر سوال میبرد و انتخاب را دشوار میکند و برای حل این مشکل خود مبلمان را میتوانید از دو یا سه رنگ انتخاب کنید با الگوهای متفاوت که همگی در حوزه ی انتخاب شما هستند و مسئولیت انتخاب و پیامدهای آن با شخص شما است.

انتخاب فرش جهیزیه عروس

انتخاب فرش در مرحله ی اول باید با توجه به مبلمان فضا باشد و ترکیب رنگ مشابه در طیف های مکمل داشته باشد به طور مثال زمانی که مبلمان قرمز و کرم رنگ استفاده میکنیم اگر رنگ غالب مبلمان قرمز باشد میتوانیم فرش کرم رنگی انتخاب کنیم که خطوط رنگ های طیف قرمز را دارا باشد و نیازی نیست عینا همان رنگ را بکار ببریم . علاوه بر رنگ ، نوع فرش باید با سبک مبلمان و دکوراسیون فرش خوانایی داشته باشد. یعنی اگر مبلمان استیل و سطلنتی انتخاب کردید ، داشتن فرش مینیمال و تک رنگ کمکی برای افزودن شکوه به منزل شما نمیکند پس میتوانید فرشی با نقوش اصیل انتخاب کنید و فضارا کلاسیک جلوه دهید. یا اگر مبلمان کاملا راحتی و بزرگ و پهن انتخاب کردید داشتن یک فرش با نقوش بسیار زیاد و با شکوه از صمیمت و راحتی فضای شما ممکن است بکاهد . مرحله ی آخر توجه به ضخامت و ماندگاری فرش است چرا که در ابتدای زندگی با عادت کردن به دکوراسیون منزل خود شاید برای مدتی طولانی قادر به تغییر آن نباشید ، پس باید از دوام و سهولت شست و شوی آن مطمئن باشد و شاید هزینه ی بیشتری صرف کنید بتوانید جنس مرغوب تر و قابل اطمینان تری را تهییه کنید. آنچه باید در نظر داشته باشید این است که دست ازتوجه بیش از حد به منازل دیگران و تکرار آنها در خانه ی خود بردارید. هرخانه ای نقشه ی متفاوت و مساحت و اصول متفاوتی دارد و ممکن است در هر جایی وسایل خانه های دیگر یا سلیقه ی آنها کار آمد نباشد.
نویسنده : یاسمن طهماسبی

برچسب :
فرش عروس , خرید فرش جهیزیه , طرح فرش جدید , دکوراسیون منزل , انتخاب فرش جهیزیه , عکس فرش ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
نقشه کشی طرح فرش
ست کردن فرش با موکت
نقش فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟
ارسال سریع فرش ماشینی کاشان
ردپای فرش بر زندگی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان