مراحل ساخت و تولید فرش ماشینی

farshbafi.jpg

 

مراحل تولید فرش ماشینی

 

• آماده کردن نخ ها

برای تولید فرش ماشینی در ابتدا نخ ها به صورت الیاف خام  یا رشته های بلند به کارخانه منتقل می شوند. این الیاف که به طور معمول ۱۸ سانتی متر می باشند، به شکل رشته رشته هستند که بایستی مورد تغییر قرار گیرند که همین تغییرات موجب می شود تا به صورت طناب های بلندی به نام فیتیله، درآیند. بعد از این مرحله، فیتیله ها فشرده و کشیده می شوند و در آخر به شکل نخ های واحدی، به دور قرقره ها پیچیده می شوند.
پس از گذران این مراحل، نخ ها بخاردهی شده و با دمای بالا حرارت می بینند و پس از سرد شدن به دور لوله هایی پیچیده شده و سپس به دستگاه بافندگی انتقال داده می شوند.

• رنگ کردن نخ ها

برای این مرحله باید ۲۲۷ تا ۴۵۵ کیلوگرم از الیاف را در یک خمره در حالی که رنگ روی آن ها پاشیده می شود، تحت فشار قرار می گیرند. روش دیگر برای رنگبندی نخ ها این است که به نخ ها شکل داده سپس رنگ داغ را در حالی که تحت فشار است را وارد اشکال نخ می کنند تا با این روش بتوانند نخ را رنگ آمیزی کنند. گفتنی است که نخ ها را با هر روشی که رنگرزی کنند، در مرحله بعد از آن باید تحت بخار قرار بگیرند و در آخر شسته و خشک شوند.

• بافت فرش ماشینی

در قسمت پشتی ماشین بافندگی قرقره ای قرار گرفته که نخ ها را درون آن جای می دهند که با کمک لوله ای نایلونی که به سوزن بافندگی متصل شده است، تغذیه می شود. سوزن به درون زمینه فرو می رود و بدین صورت نخ را وارد یک حلقه می کند. عمق فرو رفتگی این سوزن نیز با کمک حسگرهای نوری که توسط برق عمل می کنند، قابل کنترل می باشد و به همین شکل نیز ارتفاع حلقه قادر به کنترل شدن است. یک قلاب ، گره را گرفته و سپس رها می کند و سوزن به طرف مخالف به حرکت در می آید. لازم به ذکر است برای برش گره ها از یک گیره مجهز به تیغ استفاده می شود و این که بافندگی توسط چندین هزار سوزن انجام می پذیرد.
همچنین برای برش زدن نخ ها، یک گیره در طرف دیگر قرار دارد که به یک تیغه مجهز است و مانند یک قیچی عمل می کند و گره ها را می برد. این عملیات بافندگی توسط چندین هزار سوزن انجام می گیرد و در هر دقیقه چندین هزار ردیف بافته می شود. بنابراین یک ماشین بافندگی می تواند روزانه چندین صد متر مربع فرش ماشینی تولید کند.
 

• رنگ آمیزی فرش ماشینی آماده

این روش که رنگ آمیزی یکپارچه نیز نامیده می شود در صورتی انجام می شود که در مراحل قبل، نخ ها را رنگ آمیزی نشده باشند. در این مرحله چند تخته فرش را به هم متصل می کنند، بعد از آن تخته طولانی فرش ماشینی را در داخل حوضچه ای پر از آب گرم قرار می دهند، سپس مواد شیمیایی را در آب آن حل می کنند. در آخر این ترکیب را با بالا بردن حرارت به جوش می آورند و به مدت ۴ ساعت می جوشانند

• پایان فرش بافی

در این مرحله قسمت پایینی فرش های رنگ شده را به یکدیگر دوخته تا به صورت یک نوار بلند درآید. سپس یک مایه پلاستیکی را در کف فرش پخش می کنند و این کار را با یک دستگاه مخصوص انجام می دهند. این دستگاه مخصوص همزمان دو کار را انجام می دهد یعنی هم فرش را لوله کرده و هم این که یک سطح ثانویه را نیز با لاستیک می پوشاند. در آخر فرش و لایه مذکور به شکل یک جفت رول، لوله می شوند تا یکدیگر را بپوشانند. در نهایت فرش ماشینی را در درون کوره قرار می دهند تا لاستیک سفت و محکم شود.
پس از گذران مراحل بالا فرش ماشینی آماده شده را تحت بخار قرار داده و برس می کشند و هوادهی  می کنند. همچنین در این مرحله برای حذف پرزهای اضافی قرار گرفته بر روی فرش نیز از یک دستگاه مخصوص استفاده می کنند، پس از در حالی که فرش طولی 37 متری دارد، با کمک پلاستیک محکمی بسته بندی و به انبار کارخانه یا ... انتقال داده می شود.

برچسب :
فرش , فرش بافی , تولید فرش , فرش ماشینی , نخ فرش ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
چرا خرید اینترنتی فرش زیادشده است ؟
تفاوت فرش آکریلیک با فرش ماشینی ابریشم
خرید فرش کاشان به قیمت درب کارخانه
خرید انواع فرش ماشینی
ساختار فرش ماشینی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان