تطبیق رنگ فرش با دکوراسیون

carpet-color-decoration.jpg

رنگ فرش ماشینی را یک زبان جهانی می نامند چرا که مستقیما بر احساسات افراد تاثیر می گذارد و فرهنگ های مختلفی را شکل می دهد . در اصل رنگ در ترکیب خانه ها بسیار مهم است و می تواند آرامش بخش باشد . رنگ ها این توانایی را دارند که حالت های انسان را تغیر دهند و گاها روحیه بخش نیز باشند ، خلاقیت نیز یکی دیگر از تاثیراتی است که رنگ موجب آن می شود . رنگ هایی که به چشم ما می آیند از جمله رنگ های واقعی هستند که بین نور ماورای بنفش و مادون قرمز قرار دارند که جزء رنگ های مرئی هستند . رنگ ها از جنبه ی گرمی و سردی از هم تفکیک می شوند به طوری که یک سری از آن ها مثل زرد ، قرمز و نارنجی گرم هستند و رنگ هایی مثل آبی ، سبز و بنفش سرد می باشند . ترکیب و تلفیق هر رنگ با رنگ های دیگر یک اصل مهم است چرا که باعث نمود و جلوه ی آن رنگ ها می شود . بنا براین رنگ در خلق آثار مختلف بسیار مهم است به خصوص فرش که تمام نقش و نگار آن به رنگ وابسته است . و همچنین رنگ عامل مهمی در تشخیص نوع قالی هر منطقه دارد . با این حال انتخاب رنگ فرش به مسائل زیادی بستگی دارد از جمله وضعیت مالی ، آب و هوا ، سلیقه ، سبک زندگی  ، مکان  ، فرهنگ و کاربری فرش . مثلا کشورهای غربی تمایل بیشتری نسبت به رنگ های روشن و کم رنگ دارند در صورتی که عرب ها از رنگ های لاکی استقبال می کنند .

 

1-فرش ماشینی و تاثیر روانشناسی رنگ آن

روانشناسان در رابطه با رنگ فرش و تاثیرات آن بر روحیه ی افراد و همچنین مطابقت با دکوراسیون باورهای جالبی دارند که اگر خوب به آن ها دقت کنیم به خوبی به این نکات پی می بریم به همین منظور در این قسمت به چند مورد از آن اشاره می کنیم .


 رنگ زرد : در میان رنگ ها روشن ترین است که نمادی از نور و روشنایی است و نشانی از معرفت و دانش می باشد .

رنگ قرمز : رنگ قرمز در فرش نشان از حیات و زندگی دارد و بسیار انعطاف پذیر است که درخشندگی بالایی دارد .

رنگ آبی : فرش های آبی برخلاف قرمز قرمز انبساط دهنده است و باعث آرامش اعصاب می شود .

رنگ نارنجی : این رنگ از ترکیب زرد و قرمز بوجود می آید که درخشندگی آن انرژی بخش است . فرش نارنجی ضد خستگی است و موجب تحریک سیستم تنفس در انسان می شود .

رنگ سبز : در کل رنگ سبز نمادی از آرامش و امیدواری است و باعث می شود جسم و روح باهم هماهنگ شود و فشار عصبی را کاهش می دهد .

رنگ سرمه ای : فرش هایی که به رنگ سرمه ای هستند استرس و ناراحتی را از بین می برند و بسیار شادی بخش است .

رنگ کرم : با تلفیق رنگ سفید و زرد رنگ کرم بوجود می آید که ظرافت و پاکی و همچنین آرامش را به همراه می آورد .

+ بیشتر بدانید : درباره هنر فرش ایرانیان

 

2- فرش و نکاتی جهت انتخاب رنگ آن

همان طور که گفتیم رنگ فرش تاثیر بسیاری بر روحیه ی افراد دارد و همچنین در مطابقت با چیدمان منزل بسیار مهم است . نکاتی را بیان می کنیم تا انتخاب مناسب تری در خرید فرش داشته باشید .

- بهتر است فرشی را انتخاب کنید که رنگی ساده ، هماهنگ و البته تیره تر از رنگ دیوارهای آن مکان باشد تا فضا گرم و صمیمی به نظر برسد .

- اگر قصد دارید تا فضای منزلتان بزرگتر دیده شود بهتر است از فرشی یکدست و رنگی روشن استفاده کنید که نقشه ی ساده و کم کاری داشته باشد .

- سعی کنید رنگی را انتخاب کنید که مورد علاقه تان باشد چرا که فرش همیشه در معرض دید شماست و اگر آن را دوست نداشته باشید شما را خسته می کند .

- محیط های پر رفت و آمد نیازمند فرش هایی است که رنگی تیره داشته باشند تا آلودگی و گرد و خاک را زیاد نمایان نکند .

-  فرش های روشن برای مکان های مناسب است که رفت و آمد در آن کمتر است و زیاد در معرض گرد و غبار و کثیفی قرار نمی گیرد .

- چیدمان منزل و رنگ وسایل موجود در آن در انتخاب رنگ قالی نیز اهمیت دارد چون باید با هم هماهنگ باشند تا چهره ی اتاق زشت نشود .

- ابعاد و اندازه ی اتاق هم نکته ی دیگری است که باید به آن توجه شود مثلا اتاق هایی که کوچک هستند نباید رنگ های تیره استفاده کرد چون فضا را کوچک تر نشان می دهد .

- رنگ فرش اتاق کودک هم باید متناسب با سن آن باشد و سعی شود از رنگ های شاد استفاده شود که بچه ها از آن لذت ببرند .

برچسب :
'رنگ فرش' , 'کاربرد رنگ فرش' , 'مطابقت رنگ فرش با منزل' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
آشنایی با ویژگی منحصر به فرد فرش کاشان
چرا از فروشگاه اینترنتی فرش کارپت خرید کنیم ؟
برتری های فرش ماشینی کاشان
نقش فرش در دکوراسیون داخلی چیست ؟
شانه و تراکم فرش چیست ؟
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان