انواع فرش های شنل فانتزی

kashan-cushion- carpet.jpg

جدیدترین محصولات نساجی در صنعت فرش و قالی فرشهایی با نام مدرن و فانتزی هستند . نوعی فرش که با وجود نوپا بودن در همین چند سال ورود خود توانسته اند جایگاه خوبی در منازل و خانه‌های ایرانیان پیدا کنند . ویژگی شناخته شده و مطرح فرش های فانتزی ، طرح‌ها و نقش‌های متفاوت ، جذاب ، گیرا ، مدرن و امروزی آنها است که مورد پسند و مطابق سلیقه جوانان و نوجوانان بوده و کف پوش مناسبی برای اتاق کودکان است . اکثر متقاضیان فرشهای فانتزی گروه سنی کودک تا جوان هستند . علاوه بر جدید بودن طرح ها و نگاره ها تنوع محصولات فانتزی به گونه ایست که توانسته انتظار تمام سلایق را به راحتی رفع کند و همچنین به علت عدم سنتی بودن مناسب برای محیط هایی مانند آشپزخانه ، جلوی درب ورودی ، کناره ها و غیره است .

تاثیر بیش از حد و اندازه فرش ها و قالی ها در دکوراسیون بر کسی پوشیده نیست ، رنگ‌های شاد و براق بکار رفته در فرش های فانتزی مانند قرمز ، زرد ، سرخابی و صورتی جلوه کفپوش را در دکوراسیون چند برابر کرده و نمایی زیبا به دکورها و معماری های امروزی می دهد . دکورهایی که بر سبک معماری های امروزی بنا شده اند عموما محیطهایی کوچک ، و دلگیر هستند و رنگ های شاد می تواند آن ها را جذاب و دلچسب کند . طرح و نقشه فرش به علت پوشاندن کف از جمله مواردی ست که در هر مکان در نگاه اول ، در چشم بیننده جلوه گری کرده و نظر وی را در مورد محیط تعیین می کند . نگاره‌های ایرانی در طول تاریخ قدمت خود توانسته اند از طرح های سنتی ، اسلامی و با اصالت تاریخی گرفته تا طرح های به روز مانند انواع فرشهای فانتزی تولید و روانه بازارهای جهانی شوند . در قرن بیست و یکم رواج مد به سمت سادگی و رنگ‌های روشن حرکت کرده است . از طرفی با افزایش شهرنشینی و تفاوت سبک و معماری منازل با زمان‌های دور هر عضو از خانواده می‌تواند بنا بر سلیقه شخصی ، نگاره طرح اتاق خود را انتخاب نماید این امر موجب رواج طرح‌های فانتزی یا مدرن در بین فرزندان خانواده شده است . در تولید فرش فانتزی ، سه‌بعدی یا مدرن برای جلب توجه بیشتری از رنگ‌های شاد و براق استفاده می‌شود این به معنای نبود رنگ‌های خنثی نیست اما قرمز ، زرد و سرخابی مصارف بیشتری دارند .

البته هر طرح و نگاره‌ای ویژگی و زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و هرگز انواع فرشها جایگزین کاملی برای هم نخواهند شد . فرشهای مدرن با تمام زیبایی و جذابیت خود نمی‌توانند از ارزش نقوش لچکی و خشتی کم کنند . از جمله مهم‌ترین طرح‌های فرشهای فانتزی اشکال هندسی ، نگاره‌های ساده و خوانا ، پیروی از الگوهای چینشی و ترکیبی از تمام موارد مطرح شده است و مانند طرح‌های سنتی دارای نقش مشخصی نیست و معمولاً برای خانه‌ها با سبک معماری و دکور امروزی مناسب خواهد بود . تا بدین قسمت در مورد تنوع زیاد فرشهای فانتزی صحبت شد برای آشنایی بیشتر باید بدانیم که انواع آن ها عبارتند از : فرش ترک , فرش شگی و پرز بلند , فرش اسپرت , فرش تزیینی , فرش فانتزی گبه , فرش پوست و چرم , فرش شنل , فرش فریز , گلیم فرش و  غیره . در این فرصت می خواهیم در مورد برخی از انواع فرش های فانتزی خصوصا فرش فانتزی شنل به عنوان پرطرفدارترین نوع فرش مدرن توضیحاتی ارائه دهیم .

انواع مختلف فرشهای فانتزی


فرش فانتزی شگی
: قالی‌های ماشینی که دارای پرز بلند بوده و لطیف‌ترین نوع بافت در بازار به شمار می‌رود آن‌قدر نرم و لطیف که از راه رفتن بر روی آن احساس خوبی خواهید داشت . فرش شگی به خاطر جذب گرد و غبار برای اتاق کودک یا مکان‌های پر رفت و آمد انتخاب مناسبی نخواهد بود . معمولاً کفپوش‌های پرز بلند به حالت تکه‌ای و یک زیرانداز شیک در دکوراسیون بکار برده می‌شود .


فرش فریز فانتزی : به دلیل تراکم و دوام و کیفیت بالا مناسب برای مکان‌های پر رفت و آمد خواهد بود . یکی از مشکلات الیاف خاب فرشها کوبیده شدن با وسایل سنگین است ، فرش فریز شباهت زیادی به گلیم فرش دارد در برابر کوبیدگی مقاوم و بدون پرز نیز می‌باشد .


فرش گبه : بعد از شنل بهترین و پرفروش‌ترین فرش مدرن ، گبه است که برای بافت و تولید آن از الیاف پلی پروپیلن و فریز که قبل از مصرف هیت ست می‌شوند ، استفاده می‌شود . عملیات هیت ست برای عدم پرزدهی و ماندگاری بیشتر انجام می‌شود . طرح گبه تنوع زیادی دارد و این امر باعث شده ابعاد مختلف مانند کناره‌ها ، پادری‌ها و غیره از این طرح بافته شود و در پوشاندن فضای باز منازل نقش بسزایی داشته باشد . طرح مورد نظر از ایده‌های سنتی و اصیل در کنار مدرنیته کمک گرفته و با ویژگی 500 شانه و تراکم 1000 به تولید می‌رسد .

فرش شنل چیست ؟


اشاره شد که فرش‌های فانتزی ، مدرن یا چند بعدی با جدید بودن توانسته اند جای خود را در منازل ایرانی باز کنند و علت عمده این محبوبیت طرح ‌های متفاوت و مناسب با معماری های روز است . فرش شنل یا فرش بلژیکی به عنوان سردمدار فروش فرشهای فانتزی ، به نوعی فرش و رقیب تازه به میدان آمده و سرسخت و قَدَر برای فرش‌های ماشینی موجود در بازار تبدیل شده است که در رنگ‌هایی متنوع و مشتری پسند در بازار فروش جولان می دهد . از آنجایی که کشور عزیزمان ایران و خصوصا شهر کاشان در طول تاریخ در صنعت فرش و نساجی ، حرفی برای گفتن داشته است ، در عرصه تولید فرش‌های شنل هم کوتاه نیامده و شرکت‌های بزرگ و معتبر داخلی توانسته اند با استفاده از تکنولوژی‌های روز و ماشین آلات جدید دنیا بافته هایی با کیفیت ، زیبایی و با دوام از این نوع محصول تولید و روانه بازارهای جهانی نمایند . طراحان و هنرمندان ایرانی با ارائه طرح ها و نقشه ‌های مدرن در تولید فرش های شنل موثر واقع شده اند و در این زمینه تولید کنندگان را یاری رسانده اند .

فرش شنل چه ویژگی‌هایی دارد؟


فرش شنل یا همان فرش بلژیکی ، به علت ویژگی خاصی معروف شده است ، فرشی بسیار سبک و در عین حال فاخر . سبکی فرش به حدی است که در قسمت پشت فرش از لاتکس استفاده می شود تا فرش روی کفپوش‌های سرامیکی ، سنگ و غیره سُر نخورد . لاتکس یا در زبان عام ترمز فرش جرمی ست که به فرش در فیکس شدن کمک می‌کند تا به زمین بچسبد و سر نخورد . در مورد جنس فرش شنل باید بدانیم که الیاف نخ خاب در فرش شنل مانند بسیاری از فرشها از جنس پلی‌استر ، پشم ، پلی‌پروپلین ، اکریلیک و جنس هیت ست شده تمام این الیاف می تواند باشد . آکریلیک خصوصا از نوع هیت ست شده به علت ویژگیهای خاصی که دارد از پرطرف‌دارترین‌ الیاف است . مزیت و برتری آن نسبت به سایر نخ‌ها و الیاف ها لطافت و ظرافت بیشتر ، قابلیت ارتجاعی و مقاومت در برابر ضربه ، مقاومت در برابر حرارت و شستشو می باشد . همچنین طی فرایند هیت ست الیاف درخشان تر و براق تر از قبل می شود .

با ارائه مثالی به درک بهتر موضوع کمک خواهیم کرد . برای مثال فرض کنید ، فرش شنلی با الیاف % ۱۰۰ اکریلیک داریم ، نوازش پرزها و بافت رویین فرش و نخ خاب فرش با دست آنقدر لذت بخش است که به راحتی دست در سطح فرش سر می خورد و احساس زبری نخواهیم داشت . اما همین کار در فرشهایی با جنس الیاف دیگر موجب احساس زبری و زمختی می کند . علاوه بر این فرش شنل تولید شده با نخ اکریلیک ، نفت و پلاستیک نمی‌دهد در حالیکه بسیاری از الیاف مصنوعی بوی پلاستیک و مواد اولیه خود را به همراه دارند . نظافت فرش شنل آکریلیک بسیار ساده‌تر و راحت‌تر از سایرین است . با توجه به ویژگی های عنوان شده بهترین فرش برای آشپزخانه و محیط های پرتردد فرش مدرن از نوع شنل خواهد بود . مدل‌های دیگر فرش شنل وجود دارد که در بافت از ترکیبات مختلفی بهره برده اند و در واقع ترکیبی از اکریلیک با نخ‌های دیگر مانند پلی استر هستند . به این گونه بافت ها اصطلاحا فرشهای درصددار گفته می شود چرا که همانطور که از نامشان مشخص است درصدی ناخالصی در جنس الیاف دارند . فرش های درصد دار به علت تفاوت الیاف ممکن است با شستشو دچار آبرفتگی یا رنگ دهی شوند .


فرش‌های بلژیکی یا شنل در بازارهای مختلف داخلی و خارجی ، همچنین بازارهای فیزیکی و مجازی در کشورهای گوناگون از جمله اروپا طرفداران زیادی به خود جذب کرده اند . اخیرا کشور ترکیه به عنوان رقیب تجاری ایران به تولید و صادرات فرشهای فانتزی روی آورده . این کشور هم با بهره گیری از ماشین آلات اروپایی و صنعت مد توانسته جایگزین خوبی برای فرش‌های کلاسیک ماشینی باشد . در اشاره به ابعاد فرش شنل باید بدانیم این محصول در انواع مختلف گرد، مستطیلی، بیضی و غیره و در ابعاد مختلف متوسط و کوچک مثلا کمتر از ۹متر با قیمت‌هایی مناسب در بازارها به فروش می رسند . نوع سفارشی فرش شنل برای ابعاد متناسب با نیاز مشتریان وجود دارد .


برای سفارش فرش شنل مدنظر کافی ست به سایت شرکت های تولیدی مراجعه نمایید و از انواع طرح ها و بنگ ها دیدن کنید اگر طرح و ابعاد مورد نظرتان در بین محصولات موجود نبود می توانید تنها با چند کلیک ، ارسال فایل طرح مورد نظر ، ویژگی های فرش سفارشی و پرداخت بیعانه نسبت به سفارش فرش اقدام کنید . خرید و فروش اینترنتی و مراجعه به وب سایت های مربوطه از هر نظر برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است . دیدن تمام محصولات در یک قاب ، گرفتن مشاوره رایگان از کارشناسان مربوطه  آشنایی با ویژگی های هر محصول ، خریدی ارزان قیمت به قیمت کارخانه و دریافت محصول درب منزل از مهمترین ویژگیهای خرید اینترنتی فرش های شنل است . مورد مهم در خریدهای اینترنتی اعتماد به فورشنده است ، شرکت تولیدی فرش کارپت با افتخاراتی که در طول سالیان فعالیت خود کسب کرده توانسته است اعتماد مشتریان را جلب و به عنوان تولیدکننده ای مشتری مدار محصولات با کیفیت و قیمت مناسب را روانه بازار نماید .

برچسب :
'فرش فانتزی' , 'تولید فرش فانتزی' , 'فرش شگی' , 'فرش ترک' , 'فرش فانتزی گبه' , 'فرش اسپرت' , 'گلیم فرش' , 'پرفروش ترین فرش مدرن' ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ویژگی فرش ماشینی درجه یک
چرا از فروشگاه اینترنتی فرش کارپت خرید کنیم ؟
بهترین انتخاب فرش ماشینی
تطبیق رنگ فرش با دکوراسیون
آشنایی با هنر فرش ایرانی
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان