راهنمای انتخاب بهترین سایز فرش ماشینی

best-size-carpet.jpg

راهنمای انتخاب بهترین سایز فرش ماشینی برای فضاهای مختلف

بهترین سایز فرش ماشینی عمدتا به فضایی که قرار است در آن قرار گیرد، وابسته است. فرش به علت دارا بودن فرم مسطح و گسترده خود باعث جداسازی فضاهای مختلف خانه می شوند. اکنون تصور کنید کلیه وسایل خانه را روی فرش قرار داده اید، بی شک منزل شما با وجود وسعت خود در یک فضای کوچک محدود خواهد شد و خانه کوچک تر از قبل به نظر می آید.
از طرفی اگر تمامی وسایل را از روی فرش برداشته و تمامی مبلمان یا وسایل دیگر تزیینی را در اطراف فرش قرار دهید، ظاهر فرش ناموزون خواهد شد و باعث ایجاد تضاد در فضا می شود به صورتی که هیچ گونه هارمونی در خانه صورت نگرفته است و در ذهن بیننده حس تضاد مشهودی بوجود می آید. انتخاب یک فرش با سایز بزرگ تر و یا کوچک تر از محیط نیز مشکلات خاص خود را دارد. می توان گفت مبلمان برای هال و پذیرائی، سرویس خواب برای اتاق خواب و همچنین میزناهار خوری برای آشپزخانه معیار های خوبی جهت تعیین اندازه فرش هستند.
گاهی فرش برای کاربر حکم کف پوش را دارد در حالی که برای برخی دیگر حس خفگی را ایجاد می کند، همچنین برخی از افراد علاقه مند هستند به سمت و سوی مینیمال کشیده شوند و مبلمان کاملا بر روی کفپوش قرار گیرد و برای آشپزخانه تنها یک قالیچه فانتزی قرار دهند.
برای مثال فرش کرم رنگ در ابعاد بزرگ برای فضای پر رفت و آمد زیبا است اما بعد از مدتی از خرید فرش پشیمان می شوید چرا که به سرعت آلودگی ها را نمایش می دهند و شست و شوی آن ها مخصوصا ابعاد بزرگ، دشوار است و همچنین برخی قالی شویی ها ممکن است به فرش شما آسیب برسانند و فرش دچار دو رنگی و مشکلات دیگر شود.

بهترین سایز فرش ماشینی برای پذیرایی

بهترین سایز فرش ماشینی برای پذیرایی سایزی می باشد که باعث شود پایه های مبل بر روی آن جای بگیرد و میز جلو مبلی در حدود قسمت مرکزی فرش جای گیرد تا دکوراسیونی منظم و مرتب شده ای داشته باشیم. اما چنان چه قصد دارید از فرش های فانتزی و کوچک تر از حد استاندارد به کار برید بایستی فرش را در مرکز محیط پهن کنید و از قرار دادن وسایل بر روی آن بپرهیزید.
جهت انتخاب بهترین سایز فرش ماشینی برای پذیرایی چنان چه میز جلو مبلی شیشه ای یا کوچک دارید می توانید از فرش های که ترنج میانی دارا هستند، استفاده کنید از طرفی اگر میز جلو مبلی شما چوبی و تو پر است، بهتر است از فرش با ترنج میانی به کار نبرید چرا که طرح آن نمایان نخواد بود.
توصیه می شود در صورت تمایل به استفاده از مبلمان ال حتما پایه های آن روی فرش قرار گیرد و طرح و رنگ فرش نیز بهتر است روشن و دارای طرحی ساده باشد تا محیط بزرگ تر به نظر برسد.
 

بهترین سایز فرش اتاق خواب

در مورد بهترین سایز فرش ماشینی برای اتاق خواب ها باید گفته که اغلب افراد ترجیح می دهند برای اتاق کودک از موکت استفاده کنند تا کودک امنیت بیشتری داشته باشد در حالی که اتاق خواب نوجوان  بهتر است پارکت یا موزاییک باشد تا حس مدرن بودن که اعلب نوجوان در پی ان هستند، ایجاد شود، ترجیحا بهتر است از فرش هایی با حدود یک سوم مساحت اتاق استفاده کنند.
 بهترین سایز فرش ماشینی برای اتاق خواب سایزی است که تخت خواب یا کاملا بر روی فرش و یا کاملا بر روی کفپوش قرار گیرد. برخی از افراد تمایل دارند که فرش را به گونه ای در اتاق خواب قرار دهند که اولین قدم های خود را هنگامی که از خواب بر می خیزند بر روی فرش قرار دهند. با این حساب می توان گفت که بهترین سایز فرش ماشینی برای اتاق خواب ها، کمتر از یک دوم مساحت اتاق است اما در کل به سلیقه و خلق و خوی کاربر بستگی دارد.
ابعاد استاندارد و رایج فرش ماشینی
انواع سایز فرش ماشینی در چند سال اخیر بسیار متنوع شده است و دلیل آن هم این است که دستگاه های تولید و بافنده فرش بسیار پیشرفته شده اند. در حال حاضر انواع سایز فرش ماشینی مانند فرش 6 متری، فرش 9 متری و فرش 12 متری و  انواع قالیچه و کناره فرش نیز در بازار موجود است. از ابعاد رایج فرش ماشینی میتوان به موارد زیر اشاره داشت:
کناره هاx1.5 – 1x2 – 1x3 – 1x4 1
انواع قالیچه ها x2. 5 – 1.5x2.301.5
انواع فرش x3 – 2.5x3.5 – 3x4 – 4x62

امروزه نیازی نیست استرسی بابت انتخاب بهترین سایز فرش ماشینی داشته باشید چرا که با مدرن تر شدن دکوراسیون ها، ابعادی همچون فرش گرد و فرش بیضی نیز به ویترین فروشندگان فرش ماشینی اضافه شده است که در بیشتر موارد بایستی مشتری سفارش دهد تا برای او فرش موردنظر را تولید کنند.

برچسب :
فرش , فرش ماشینی , فرش 6 متری , فرش 9 متری , فرش 12 متری ,
نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ارسال رایگان فرش درب منزل
شهر فرش یا سرای فرش ایران؟
جزییات فرش 1200 شانه ماشینی
تحویل فرش درب منزل
تفاوت فرش ماشینی ترک با فرش مشهد
نماد اعتماد الکترونیک
ستاد ساماندهی
خرید فرش ماشینی کاشانفرش ماشینی کاشان
کلمات رايج جستجو
خرید اینترنتی فرش  فرش کاشان  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  tva  فرش هزار شانه  قالی کاشان  خرید فرش  شهر فرش  آقای فرش  فرش هفتصد شانه  فرش هزارشانه  فرش هزارودویست شانه  فرش 700 شانه تراکم 2550  فرش 1000 شانه تراکم 3000  فرش 1200 شانه تراکم 3600  فرش 1500 شانه تراکم 4500  فرش 500 شانه  فرش طرح 700 شانه  شهرک سلیمان صباحی  قیمت فرش  فرش ارزان  قالیچه  فرش 6 متری  فرش 9 متری  فرش 12 متری  فرش 4 متری  فرش فانتزی  فرش کودک  تانلو فرش  فرش 1200 شانه گل برجسته  فرش گل برجسته  فرش هایبالک  فرش کرم  فرش سورمه ای  فرش ابی  فرش بادامی  فرش ترمه ای  فرش درجه یک  فرش مشهد  فرش 8 رنگ  فرش 10 رنگ  فرش 12 رنگ  فرش 14 رنگ  فرش نگین مشهد  فرش قیطران  فرش پاتریس  فرش عظیم زاده  فرش یلدای کویر  خرید فرش کاشان  tva ;hahk  tva lhadkd  tva 700 ahki  rdlj tva  فرش سرمه ای  فرش 700 شانه کاشان  فرش زیبا  فرش  فرش افشان 700 شانه  فرش رز  فرش برجسته 1200 شانه  فرش برجسته  فرش 1000 شانه برجسته  فرش برجسته 1000 شانه  فرش گل برجسته 1000 شانه  فرش 700 شانه  فرش افشان  فرش ماشینی 500 شانه  فرش 1200 شانه برجسته  فرش 700 شانه  مدل فرش  فرش طرح 700  فرش کاشان طرح 700 شانه  فرش 500 شانه کاشان  قیمت قالی  فرش افشان کاشان  طرح فرش  فرش 1000 شانه کاشان  فرش خوب 
 

سرای فرش ایران بزرگترین و معتبرترین فروشگاه ایترنتی فرش ماشینی کاشان افتخار دارد تمامی محصولات فرش کارخانجات فرش ماشینی آران و بیدگل ، فرش ماشینی کاشان و فرش شهرک صنتی راوند با مرغوبترین نخ های صددرصد اکریلیک ممتاز پنبه بایر آلمان و نخ پنبه ترک بافت دارد. شهرفرش اینترنتی فرش کاشان دارای جدیدترین دستگاه های بافت فرش ماشینی کاشان hcp x2 میباشد. خرید فرش مستقیم از درب کارخانه به قیمت تولید آن و حذف واسطه های فروش و خرید فرش با 30 تا 50 درصد تخفیف خرید بسیار لذت بخشی پیش روی شما خریداران فرش قرار میدهد . ارسال رایگان فرش ماشینی کاشان یکی دیگر از اقدامات ما جهت هرچه راحتی شما عزیزان خریدار هست ، فروش مستقیم فرش های 500 شانه و فرش طرح 700 شانه و فرش 700 شانه تراکم 2550 و فرش 1000 شانه تراکم 3000 و فرش 1200 شانه تراکم 3600 و فرش 1500 تراکم 4500 مستقیم از نمایشگاه خود شرکت و دفتر فروش فرش تهران ما امکان دارد. بافت فرش در ابعاد قالیچه فرش و کناره فرش و فرش 6 متری و فرش 9 متری و فرش 12 متری و همچنین بافت فرش ابعاد دلخواه شما و بافت تابلو فرش های بسیار نفیس و گلیم فرش های بسیار مرغوب و فرش های فانتزی درجه یک و ضمانت نامه کتبی 10 ساله تمامی محصولات ، فرش سرمه ای و فرش های کرم و فرش آبی و فرش بادامی فرش رناسی و فرش ترمه ای و فرش فیلی و فرش نقره ای و فرش قرمز و فرش آبی فیروزه ای و فرش یاسی و فرش صادراتی و فرش گردویی فرش دکوراسیون و فرش نسکافه ای و فرش آبی کاربی ، قالی ممتاز کاشان و قالی آران و بیدگل کاشان ، بازار فرش کاشان ، صنایع فروش فرش کاشان و کارخانه فرش کاشان در خدمت شما عزیزان هسنیم با دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی وزارت صنعت وتجارت و علامت استاندارد فرش کاشان